امروز: سه شنبه 1398/01/06
×
استقبال از دومين اكران ويژه ناشنوايان در سينمافرهنگ؛
بازيگران فيلم اكسيدان: شگفت زده شديم و به احترام جمعيت ناشنوايان به اين سالن آمديم

به گزارش روابط عمومى بنياد سينمايى فارابى به نقل از خبرگزارى مهر، روز جمعه ۸ دی ماه فیلم «اکسیدان» به کارگردانی حامد محمدی برای ناشنوایان و کم شنوایان با دوبله زبان اشاره طبیعی-لبخوانی و همچنین زیرنویس فارسی در سینما فرهنگ به نمایش گذاشته شد.

اين آيين؛ دومين فيلم نمايش در آمده براي ناشنوايان و خانواده‌هاى آنان در «سينما فرهنگ» بود.

حامد محمدی کارگردان این فیلم گفت: امروز لذت‌بخش‌ترین اکران مردمی برای من است و برای هیچ کدام از اکران های مردمی «اکسیدان» اینقدر هیجان زده نبودم و دیدن فیلم با شما لذت بخش است. امیدوارم با همت دوستان از این دست اتفاقات خوب داشته باشیم.

وی ادامه داد: من یک عذرخواهی هم به شما بدهکارم، ببخشید ممکن است گاهی شماها را نبینیم ولی به عمد نیست. شاید به این دلیل است که بینمان فاصله افتاده است، اما امیدوارم در فیلم های بعدی خودم تعدادی سالن سینما را مشخص کنم برای اینکه شما دوستان راحت‌تر فیلم ببیند و هم زمان با اکران، فیلم را در سینما تماشا کنید.

امیر جعفری بازیگر نیز در ادامه گفت: این روزها کمی گرفتارم، اما با عشقی که به شما عزیزان داشتم به این مراسم آمدم. متاسفانه هیچ دولت و ارگان و سازمانی به نیازهای شما توجه نمی‌کند که طبق آمار رسمی نزدیک به چهار میلیون در کشور هستید. در این شرایط خوب است حداقل ما بتوانیم کاری برای شما انجام داده باشیم. امیدوارم که این رویه و اکران‌های اینگونه ادامه داشته باشد، چرا که هیچ فرقی بین ما و شما نیست. یک وقت‌هایی هم ما ظاهرا نابینا و ناشنوا می‌شویم. نعمتی را که شما دارید و با گوش دل می‌شنوید ما نداریم. امیدوارم ما را لایق جمع خودتان بدانید و از فیلم لذت ببرید.

شبنم مقدمی هم که در این مراسم حضور نداشت با ارسال پیغام صوتی برای حاضران این اکران ویژه گفت: خیلی خوشحالم که دعوت ما را قبول کردید و برای دیدن فیلم ما آمدید. امیدوارم فیلم را دوست داشته باشید و از سویی هم متاسفم که نمی توانم حضوراً در خدمتتان باشم و در کنارتان بنشینم و فیلم را با شما ببینم. امیدوارم اوقات خوبی را سپری کنید.

سینما فرهنگ از روز جمعه ۲۴ آذر در يك سانس میزبان اکران ویژه برای ناشنوایان و کم شنوایان بود.

سینمای اشاره (ناشنوا) به عنوان خدمتى نو توسط سينما فرهنگ در جهت ارتباط گسترده جامعه ناشنوا و کم شنوا با تمام جامعه برنامه‌ریزی شده است.

کد: 879 | شنبه 09 دی 1396 ساعت 11:58
624
FCF News | شنبه 09 دی 1396 ساعت 11:58