امروز: جمعه 1399/03/16
×
اکران پویانمایی «کلیله و دمنه» در سینما فرهنگ

فیلم سینمایی پویانمایی «کلیله و دمنه» روز چهارشنبه 29 آذر در سینما فرهنگ برای کودکان و نوجوانان به نمایش در آمد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، علیرضا توکلی بینا کارگردان «کلیله و دمنه» گفت: پویانمایی بلند «کلیله و دمنه» با اين نگاه ساخته شد تا شايد دوباره روحي تازه در سينماي كودك و نوجوان دميده شود.

کارگردان این اثر گفت: گوش‌نوازترین داستان‌ها و شیرین‌ترین قصه‌های سرزمین مادری مانند رودی جاری تمام وجودمان را فراگرفته است. شاید منطقي به نظر نرسد که در کنار قهرمان‌های پرطرفدار انيمیشن‌های دنیا حرفی از تولیدات وطنی بزنیم اما جامعه هنری ما باید به فکر باشد. بايد دوباره روياپردازي را به فيلم‌هاي خود برگردانيم و با پرداخت استادانه به داستان‌های کهن ایرانی دوباره مخاطبان زیادی از تمام سنین مخصوصا نوجوانان را به خود جذب کنیم.

«حبیب ایل بیگی» قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی نیز در این مراسم حضور داشت و ضمن تحسین اثر، بازنمایی داستان‌های کهن را از بهترین راهکارهای فرهنگی برای کودکان و نوجوانان دانست.

«سوراب کومار» سفیر هند در ایران، حبیب ایل بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی، نمايندگان سازمان پژوهش و برنامه‌ريزي آموزشي وزارت آموزش و پرورش، معاونين پرورشي مناطق آموزش و پرورش استان تهران و نماینده سازمان حفاظت محیط زیست در کنار دست‌اندرکاران فیلم به تماشای این فیلم نشستند.

«مهیار مجیب» (عمو نیما) در اکران پویانمایی «کلیله و دمنه» حضور داشت و صورتک‌های شخصیت‌های فیلم بر روی چهره کودکان حاضر در سالن نقش بست.

پویانمایی «کلیله و دمنه» برنده جایزه ویژه هیأت داوران جشنواره اورآسیا 2017 شد و در جشنواره‌های رولان بایکوف (ارمنستان)، کودکان کانادا (تورنتو)، جونیور فست (جمهوری چک)، نوزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم نوجوان سئول، کودک و نوجوان کلکته هند، کودک و نوجوان اصفهان و رشد آموزش و پرورش حضور داشته است.

تهیه كنندگي پویانمایی «کلیه و دمنه» توسط خانم زهرا هاشمی بهرمانی مديريت موسسه طاهر صورت پذيرفته است كه با بیش از دو دهه فعالیت، آثار پرشمار و موفقی برای کودکان و نوجوانان خلق کرده است. این فیلم از 6 دی در سینماهای سراسر کشور اکران خواهد شد.

کد: 871 | چهارشنبه 29 آذر 1396 ساعت 18:32
3173
FCF News | چهارشنبه 29 آذر 1396 ساعت 18:32