امروز: شنبه 1399/03/17
×
«یه وا» نماینده سینمای ارمنستان در نودمین دوره جوایز اسکار‎ شد

فیلم «يه وا» به کارگردانی آناهيد آباد به عنوان نماینده سینمای ارمنستان برای رقابت در نودمین دوره جوایز اسکار در بخش بهترین فیلم خارجی زبان انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، هیئت معرفی فیلم ارمنستانى به فرهنگستان علوم و هنرهای سینمایی آمریکا ( اسکار) فیلم «يه وا» ساخته آناهید آباد را برای رقابت در رشته اسکار بخش فیلم غیر انگلیسی زبان معرفی کرد.

این فیلم ارمنی زبان به تهیه کنندگی تقی علیقلی زاده با مشارکت مرکز سینمايی ارمنستان و بنیاد سینمايی فارابی ايران تولید شده و "نارینه گریگوریان"، "شانت هوانیسیان"، "مارجان آودیسیان"، ر"وزی آودیسوا"، "سرگی توماسیان"، "ورژ کاسونی"، "دیگران داوتیان"، "نانور پطروسیان"، "النا آدامیان"، "مارات داوتیان" و ... در آن نقش آفرینی کرده اند.

فیلم «یه وا» در باره مادرى است که سعی می کند گذشته پر فراز و نشیب را به فراموشی بسپارد. یه وا همراه با دختر خردسالش از ایروان فرار کرده به نقطه دوردستی پناه می برد، اما مسائل ناتمام گذشته او را رها نمی کند.

گفتنی است این فیلم به پخش كنندگی بنیاد سینمایی فارابی، پس از نمایش در بازارهای فیلم "فجر" و "کن"، در نخستین حضور بین المللی در جشنواره جهانی فیلم "مونترال" به روی پرده رفت و در روزهای آینده در جشنواره فیلم معتبر "میل ولی" شرکت خواهد کرد.

فیلم «یه وا» نماینده سینمای ارمنستان در رقابت جوایز سینمای آسیا و اقیانوسیه نیز هست.

کد: 613 | پنجشنبه 06 مهر 1396 ساعت 23:47
1197
FCF News | پنجشنبه 06 مهر 1396 ساعت 23:47