امروز: شنبه 1398/12/03
×
حمایت بنیاد سینمایی فارابی از تولید «موسی» در بوشهر
عبدی‌پور: بوشهر، جهان قصه‌های من است

«احسان عبدی‌پور» چهارمین فیلم بلند سینمایی خود را با نام «موسی» در بوشهر جلوی دوربین می‌برد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، عبدی‌پور در آستانه کارگردانی چهارمین فیلم بلند سینمایی خود که به تهیه‌کنندگی حمید فرخ‌نژاد و با حمایت بنیاد سینمایی فارابی ساخته می‌شود، گفت: «موسی» پشت پرده زندگي آدم‌هايي است كه در هر دادگاهي پا بگذارند، مجرم و محكوم نام مي‌گيرند. فيلم از آن‌سوي دريچه دادگاه، آنها را معيار مي‌گيرد و حالا به كشف رويدادها و لايه‌های قصه و كشمكش‌هایش می‌رود. و این تقابل كف و نوك هرم قدرت و زندگی اجتماعی است...

او درباره تجربه متفاوتی که این بار در ساخت یک فیلم با هویت بومی رقم می‌زند، گفت: باز هم بوشهر و این بار كمی جهان غريب‌تری از آدم‌های ديده‌نشده‌تر، مستمسك ساختِ جهان قصه فيلم شده است.

کارگردان فیلم‌های تحسین‌شده «تنهای تنهای تنها»، «پاپ» و «تیک‌آف» درباره این که استفاده از ظرفیت‌های بومی چقدر می‌تواند حرکت به سمت ارتقای سینمای ملی را سرعت ببخشد، گفت: این یک واقعیت است اما از نگاه من اين آسيب‌شناسی‌ها باید توسط کارشناسان و متولیان صورت بگیرد. ضمن آن که صرفا اینگونه نیست که کار من از دلواپسی بابت چنین گزاره‌ای جامعه‌شناسانه يا هویت‌مدارانه منتج شود. قضيه براي من خيلي ساده‌تر است؛ بوشهر جهان قصه‌های من است پس فيلم‌هایم را آنجا می‌سازم.

کارگردان «موسی» درباره استفاده از عوامل و بازیگران اهل بوشهر در فیلم تازه‌اش گفت: درصد اصليِ بازيگرها بومي هستند. كما اينكه تا به‌ حال در معدل كلی فيلم‌هایم اينچنین بوده است اما غیر از حمید فرخ‌نژاد، بازيگر شناخته‌شده دیگری هم جزو تيم‌مان هست.

این کارگردان با اشاره به اینکه چهارمین فیلم سینمایی‌اش در شيب استارت تولید قرار دارد، گفت: برای نگارش هيچ‌کدام از فيلمنامه‌هايم اينقدر زمان صرف نکردم ضمن این که اين‌بار خوش‌شانسی برخورداری از همفكري حميد فرخ‌نژاد را هم داشتم و به همین سبب دلم مي‌خواهد بگويم به‌طرز اغراق‌آميزی وابسته و علاقمند به نتيجه كار هستم.

گفتنی است بنیاد سینمایی فارابی در تولیدات امسال خود به جز توجه به ارزش‌های محتوایی و مضمونی، نگاهی ویژه به فیلمسازی در جغرافیای پهناور ایران داشته و حمایت از آثاری چون «لیپار» در استان سیستان و بلوچستان، «مهران» در استان یزد و «موسی» در استان بوشهر، نشأت گرفته از این دغدغه و نگاه ملی بوده است.

کد: 2000 | سه شنبه 09 مهر 1398 ساعت 11:05
228
FCF News | سه شنبه 09 مهر 1398 ساعت 11:05