امروز: شنبه 1398/12/03
×
«یه وا» در جشنواره بین‌المللی فیلم وارنای بلغارستان

فیلم «یه وا» ساخته آناهید آباد در بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم وارنای بلغارستان با عنوان «عشق دیوانگی است»، حضور داشت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، فیلم «یه وا» ساخته آناهید آباد در بخش مسابقه جشنواره بین‌المللی فیلم وارنا به نمایش در آمد.

جشنواره بین المللی فیلم وارنا بزرگترین جشنواره فیلم بلغارستان است که هر ساله با حضور فیلم های جدید کشورهای مختلف جهان برگزار می‌شود. عنوان این جشنواره «عشق دیوانگی است»، از نام قدیمی‌ترین فیلم بلغاری موجود گرفته شده است که بیش از صد سال از تاریخ ساخت آن می‌گذرد.

«یه وا» ساخته آناهید آباد، محصول مشترک کشورهای ارمنستان و ایران است.

«یه وا» نامزد سینمای ارمنستان در نودمین دوره جوایز اسکار در بخش بهترین فیلم خارجی‌زبان شده بود. این فیلم در جشنواره‌های معتبر دیگری نیز شرکت کرده و از دوازدهمین جشنواره فیلم انار، پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم زردآلوی طلایی ایروان، هفدهمین «جشنواره کینو شوک» روسیه، جشنواره فیلم نیویورک و جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان موفق به دریافت جوایزی شده است.

این رویداد فرهنگی از اول تا ۱۰ شهریور (۲۳ آگوست تا ۱ سپتامبر) در مرکز جشنواره ها و کنگره‌ های وارنای بلغارستان برگزار شد.

کد: 1963 | سه شنبه 12 شهریور 1398 ساعت 12:33
161
FCF News | سه شنبه 12 شهریور 1398 ساعت 12:33