امروز: پنجشنبه 1398/09/14
×
«ضربه فنی» به بخش مسابقه جشنواره فیلم جیفونی ایتالیا راه یافت

«ضربه فنی» به کارگردانی غلامرضا رمضانی در بخش مسابقه چهل‌ و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم جیفونی ایتالیا پذیرفته شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، «ضربه فنی» ساخته غلامرضا رمضانی و تولید مشترک بنیاد سینمایی فارابی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش مسابقه چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم جیفونی ایتالیا به نمایش درخواهد آمد.

این جایزه با عنوان «گریفن» به یکی از فیلم‌های سینمایی بخش مسابقه جشنواره جیفونی اهدا می‌شود. فیلم «ضربه فنی» امسال در بخش مسابقه ۱۳ سال به بالا جشنواره فیلم جیفونی به عنوان یکی از معتبرترین رویدادهای سینمایی کودکان و نوجوانان در جهان حضور دارد.

داستان فیلم «ضربه فنی» که به تازگی در بخش چشم‌انداز جشنواره زلین نیز به نمایش در آمده است، درباره محمد شاگرد درس‌خوان و خوبی است که یکی از شاگردان مدرسه مزاحم او می‌شود. در این میان محمد با یکی از شاگران مدرسه به نام امیر که ورزشکار است آشنا می‌شود و این آشنایی سرنوشت متفاوتی را برای هر سه نفر آن‌ها به دنبال دارد.

جشنواره جیفونی ویژه آثار کودکان و نوجوانان است که تنها در بخش مسابقه رسمی، فیلم‌ها در ۸ بخش داوری می‌شود.

سالانه بیش از هزاران کودک و نوجوان از کشورهای مختلف جهان و شهرهای ایتالیا در شش گروه سنی ۳ تا ۱۸ سال به داوری آثار بخش‌های گوناگون این جشنواره می‌پردازند.

«فرانسوا تروفو» جایزه ویژه‌ای در این رویداد هنری است که از سال ۱۹۸۸ با نام کارگردان مشهور فرانسوی فرانسوا تروفو به یک کارگردان و یا بازیگر معروف دنیا اهدا می‌شود.

این جایزه در سال ۱۹۹۳ در دوره بیست‌وسوم این جشنواره به زنده‌یاد عباس کیارستمی به خاطر مجموعه آثارش تعلق گرفت. همچنین جایزه اول بخش روایی چهارمین دوره این جشنواره، برای فیلم «تجربه» اثر عباس کیارستمی در سال ۱۹۷۴ اعطا شده بود.

جشنواره جیفونی از 28 تیر تا 5 مرداد سال 1398 (19 تا 27 ژوئیه 2019) در دهکده کوچکی به نام جیفونی واله پیانا در نزدیکی سالرنو در جنوب کشور ایتالیا برگزار می‌شود.

فیلم «ضربه فنی» با همکاری بنیاد سینمایی فارابی در سال ۱۳۹۷ با تهیه‌کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید شد.

کد: 1805 | دوشنبه 20 خرداد 1398 ساعت 18:00
206
FCF News | دوشنبه 20 خرداد 1398 ساعت 18:00