امروز: دوشنبه 1397/11/29
×
«فهرست مقدس» را برای نوجوان ساختیم


نشست خبری فیلم انیمیشن «فهرست مقدس» به کارگردانی محمدامین همدانی در اصفهان برگزار شد.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان، محمدامین همدانی کارگردان فیلم «فهرست مقدس» اظهار کرد: مخاطب این فیلم نوجوان است و از آنجایی که به نوجوان جامعه ما ظلم شده و فیلم‌های کمی برای آن‌ها ساخته شده است. اما این انیمیشن محدوده سنی شخصی دارد و برای نوجوان‌ها ساخته شده است.

او با بیان اینکه «فهرست مقدس» قهرمان‌سازی می‌کند و تکنیک خاص و متفاوتی هم دارد، اظهار کرد: به هر حال انیمیشن در کشور ما در حال برداشتن قدم‌های اول خودش است و همه ‌ما در حال تجربه هستیم. در این فیلم تکنیکی که استفاده شده بود این است که جذابیت بصری بر داستان ارجح‌تر است.

همدانی با بیان اینکه ساخت این فیلم ۱۸ ماه زمان برده است، عنوان کرد: به طور ثابت ۴۵ تا ۵۰ نفر روی پروژه به کشل ثابت کار کردند، اما به طور کلی ۱۰۰ نفر برای ساخت و تهیه آن فعالیت کرده‌اند.

این کارگردان همچنین اشاره کرد که فیلمش علاوه بر اینکه در سال ۹۴ بهترین فیلم انیمیشن کشور شد،  در جشنواره‌های مختلفی در مادرید، نیویورک و شرق آسیا نیز حضور داشته و جوایزی را هم دریافت کرده است.

این کارگردان درباره دوبله فیلمش نیز گفت: در نسخه اولیه‌ای که از «فهرست مقدس» آماده شده بود، از زبان رسمی ادبیات فارسی استفاده شده بود، اما در چند نمایش متوجه شدیم مخاطب با این سبک از ادبیات خیلی ارتباط نمی‌گیرد که همین موضوع باعث شد که ما تغییری در دوبله ایجاد کنیم که به همین دلیل کمی تفاوت در لیپ‌سینک انیمیشن ایجاد شده است.

همدانی در بخشی از این نشست درباره طراحی و خلاقیت‌های کاراکترهای انیمیشن نیز صحبت کرد و گفت: شاید بتوان مهم‌ترین ویژگی انیمیشن ما طراحی و خلاقیت کاراکترهای ما دانست، برای این طراحی‌ها تحقیقات زیادی داشتیم و چون مخاطب‌مان نوجوان بود و با توجه به اینکه تجربه بصری بیشتری هم دارد، پس ما باید اغرق‌های‌مان را هم علمی انجام می‌دادیم که مخاطب نوجوان پس نزند.

این کارگردان در پایان نیز با اشاره به بودجه حدودا یک میلیارد تومانی فیلمش عنوان کرد: سازمان اوج سرمایه‌گذار کار بوده است و در تابستان اکران عمومی خواهد داشت.

کد: 408 | چهارشنبه 14 تیر 1396 ساعت 11:10
238
FCF News | چهارشنبه 14 تیر 1396 ساعت 11:10