امروز: چهارشنبه 1397/12/29
×
سه فیلم کودک در میان ازدحام جمعیت به نمایش درآمد


مراسم معرفی و نمایش سه فیلم «باران آهسته می بارد» به کارگردانی سعید نجاتی، «تابستان قوها» به کارگردانی مریم صمدی و «۲۱روز بعد» به کارگردانی محمدرضا خردمندان در سانس فوق العاده در سالن نقش جهان پردیس سینمایی چهارباغ برگزار شد.

به گزارش ستاد خبری سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، اجرای این مراسم را رضا فیاضی بازیگر پیشکسوت تئاتر و تلویزیون عهده دار بود. این هنرمند از کارگردان دو فیلم کوتاه «باران آهسته می بارد» و «تابستان قوها» دعوت کرد به روی سن آمدند و عنوان کرد عوامل فیلم «۲۱روز بعد» در سالن حضور ندارند.

در ابتدا مریم محمدی کارگردان فیلم «تابستان قوها» درباره این اثر گفت: فیلم من به زبان کردی کرمانجی است چون من دورگه هستم، فیلم نیز زیرنویس دارد.

وی افزود: در مورد سینمای کودک حرف زیاد زده می شود ولی امیدوارم به لحاظ عملی هم اتفاقات مثبتی برای آن رخ دهد.

سعید نجاتی کارگردان باران آهسته می بارد نیز اظهار کرد: فیلم من محصول شهرداری ازمیر انجمن سینمای جوان قم است. شهرداری ازمیر از ۵ کشور دنیا برای پروژه ای به اسم محمد بورکلوجه دعوت کرد که فیلم علیه قیام و ظلم و ستم بسازند که ما از ایران دعوت شدیم و ما در هواپیما فیلمنامه را نوشتیم و فیلمبردار من علاقه زیادی به آقای کیارستمی داشت و گفت می خواهم ادای دینی هم به کیارستمی داشته باشم و من پذیرفتم و از این بابت خوشحال شدم و این قضیه اتفاقات خوبی را در فیلم رقم زد.
کد: 379 | سه شنبه 13 تیر 1396 ساعت 23:45
291
FCF News | سه شنبه 13 تیر 1396 ساعت 23:45