امروز: دوشنبه 1397/11/29
×
داور آلمانی جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان:
کودکان را با سینما برای شناخت زندگی آماده کنیم


گرهارد کلین تهیه کننده آلمانی و دبیر جشنواره بین المللی فیلم کودک بیست و چهار که یکی از داوران خارجی جشنواره سی ام فیلم کودکان و نوجوانان است گفت: باید از سینما برای آماده سازی کودکان به عنوان بزرگسالان آینده استفاده بهینه کنیم.

گرهارد کلین گفت: اینجا که آمدم بیش از ۳۰ انیمیشن کوتاه تماشا کردم که به نظرم بعضی از این آثار حرفه ای ساخته شده بود و برخی هم به رقم کیفیت خوب جای کار داشت.

وی یادآور شد: جدای از اینکه داور جشنواره امسال فیلم کودک هستم و باید آثار به خصوصی را تماشا کنم، هر موقع توانستم به تماشای آثار سینمای ایران نشسته ام.

این فیلمساز آلمانی تاکید کرد: از آنجا که کودکانِ امروز، بزرگسالان فردا هستند باید آنها را برای مواجه شدن با زندگی آماده کنیم و فیلم هایی با مفاهیم و کیفیت مناسب می تواند به تربیت صحیح آنها کمک کند.

کلین تصریح کرد: ترجیح می دهم برای کودکان فیلم بسازم.  البته گاهی به فیلم¬هایی درباره کودکان هم احتیاج داریم تا به بزرگسالان آموزش هایی پیرامون مشکلاتِ آنها بدهیم. سینما باید برای بچه¬ها بیش از همه چیز سرگرم-کننده باشد. همیشه تلاشم این بوده که با بچه ها همذات پنداری داشته باشم.

این فیلمساز آلمانی تاکید کرد: تکنیک برای آدم بزرگ ها مهم است و بچه ها بیشتر دنبال قصه ی گیرا هستند.

کد: 376 | چهارشنبه 14 تیر 1396 ساعت 00:02
292
FCF News | چهارشنبه 14 تیر 1396 ساعت 00:02