امروز: دوشنبه 1398/07/01
×
اسامى فیلم هاى سینمایى و پویانمایى بلند ملى و بین الملل جشنواره کودک اعلام شد

٧ فیلم سینمایى بلند در بخش «ملی»، ١٢ فیلم سینمایی و ١٠ فیلم پویانمایى بلند در بخش «بین‌الملل» معرفی شدند.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، اسامی فیلم‌هاى سینمایى و پویانمایى بلند راه یافته به سی و دومین جشنواره بین‌‍المللی فیلم‌های کودک و نوجوان اعلام شد و بر این اساس هیات انتخاب بخش ملى متشکل از جواد حاتمی، حسین شیخ‌الاسلامی، نادره ترکمانی، سهیل موفق و حامد جعفری ٧ فیلم سینمایى و پویانمایى بخش ملى را به شرح زیر برگزیدند.

*سینمایی و پویانمایی بلند بخش ملی:

١-«اقیانوس پشت پنجره» به کارگردانی بابک نبی‌زاده و تهیه‌کنندگی سیدجلال چاوشیان

٢-«بیست و سه نفر» به کارگردانی مهدی جعفری و تهیه‌کنندگی مجتبی فرآورده (سازمان هنری رسانه‌ای اوج)

٣-«بازیوو» به کارگردانی امیرحسین قهرایی و تهیه‌کنندگی سیدغلامرضا موسوی

۴-«تورنادو» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی سیدجواد هاشمی

۵-«قطار آن شب» به کارگردانی حمیدرضا قطبی و تهیه‌کنندگی بهروز رشاد (محصول کارن فیلم)

۶-«منطقه پرواز ممنوع» به کارگردانی امیر داسارگر و تهیه‌کنندگی حامد بامروت‌نژاد (تهیه‌شده در مدرسه سینمایی عمار)

٧-«بنیامین» (پویانمایی) به کارگردانی محسن عنایتی نوش‌آبادی و تهیه‌کنندگی مصطفی مزرعتی حسن‌آبادی

همچنین دبیرخانه جشنواره فیلم هاى «بیست و سه نفر» و «قطار آن شب» را بعنوان دو اثر سینمایى بلند و «بنیامین» را بعنوان فیلم پویانمایى بلند از این بخش به عنوان نمایندگان ایرانى در بخش «بین‌الملل» نیز معرفی کرده است.

هیات انتخاب بخش «بین‌الملل» سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان متشکل از جمال امید، محمد حمیدی‌مقدم، رائد فریدزاده، فرزاد اژدری و حامد سلیمان‌زاده، نیز فیلم‌ها و پویانمایى هاى سینمایی در بخش بین الملل را انتخاب کردند.

در بخش سینمایی بلند ١٢ اثر و پویانمایى بلند نیز ١٠ فیلم برای رقابت در بخش مسابقه انتخاب شدند که اسامی آنها به شرح زیر است:

*سینمایی بلند بخش بین‌الملل

١-«بیله» به کارگردانی اینارا کلمن از جمهوری لتونی

٢-«پسر ابری» به کارگردانی مایکمین چینکسپور از کشور بلژیک

٣-«اوتزی و معمای زمان» به کارگردانی گابریل پینوتا از کشور ایتالیا

۴-«شاهین‌ها» به کارگردانی براگی تورهینرکسن از کشور ایسلند

۵-«سوپر یوفی» به کارگردانی مارتین اسمیتز از کشور هلند

۶-«راز تپه سبز» به کارگردانی سین سرنیک از کشور کرواسی

٧-«جادوگر کوچک» به کارگردانی مایکل شائرر از کشو آلمان و سوییس

٨-«چاسکیت» به کارگردانی پریا رامسوبن از کشور هند

٩-«گنج یرماک» به کارگردانی اولگ دنیسوو از کشور روسیه

١٠-«هکر» به کارگردانی پل برگ از کشور دانمارک

١١-«فریاد سکوت» به کارگردانی ویلادمیر پوتاپوف از کشور روسیه

١٢-«بچه‌های وایانگ» به کارگردانی ریموند تن از کشور سنگاپور

*پویانمایى بلند بین‌الملل

١-«ماجراهای پت و مت» به کارگردانی مارِک بنِس از جمهوری چک

٢-«داستان‌های باغ جادویی آنتون کرینگز» به کارگردانی آنتون کرینگز و آرنود بوراناز کشورهای فرانسه ولوگزامبورگ

٣-«غرغرو وارد می‌شود» به کارگردانی آندره کوتوریه از کشور مکزیک

۴-«گوسفند و گرگ‌ها ٢» به کارگردانی ولادیمیر نیکولائواز کشور روسیه

۵-«یافتن کالارو» به کارگردانی لئو لی از کشورهای چین و آمریکا

۶-«لوته و اژدهایان گمشده» به کارگردانی هایکی ارنیتس و یانو پلدما از جمهوری لتونی و استونی

٧-«خرس معرکه» به کارگردانی وانگ کیاز کشور آمریکا

٨-«دره فانوس‌ها» به کارگردانی کلِب هایستاد از کشور کانادا

٩-«جیکوب، می می و سگ‌های سخنگو» به کارگردانی ادموندز جانسونز از جمهوری لتونی

١٠-«لوییز و لوکا-ماموریت به ماه» به کارگردانی راسموس آ. سیورتسن از کشور نروژ

سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ٢٨ مرداد تا ۴ شهریور ٩٨ به دبیرى علیرضا تابش در شهر تاریخی اصفهان برگزار می‌شود.

کد: 1881 | شنبه 12 مرداد 1398 ساعت 15:01
74
FCF News | شنبه 12 مرداد 1398 ساعت 15:01

پربازدیدترین برچسب‌ها