امروز: جمعه 1398/12/09
×
علیرضا تابش:
تولید محتوا در برنامه‌های جدید، چالش‌های صنعت تصویر است

دبیر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودک و نوجوان اصفهان با بیان اینکه تولید محتوای بومی در فضای اینترنت و دیجیتال بسیار حائز اهمیت است، گفت: یکی از چالش های اساسی صنعت تصویر در ایران و جهان، تولید محتوا در برنامه‌های جدید است.

علیرضا تابش روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان این که امیدوارم نسل جوان، خوش ذوق و خلاق هنر صنعت سینما در کشور در زمینه تولید محتوا کارهای خلاقی انجام دهند، افزود : باید سرمایه گذاران سینمای ایران به محصولاتی که می تواند در فضای اینترنت و دیجیتال تولید شود توجه بیشتری داشته باشند تا در دسترس مخاطبان کودک و نوجوان قرار بگیرد.

دبیر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودک و نوجوان اصفهان با اشاره به اینکه صنعت تصویر متحول شد، تصرح کرد: دنیای دیجیتال در ۲۰ سال آینده تحولات عظیمی در جهان را شاهد خواهد بود که نسل های بعدی تحت تاثیر آن محصولات فرهنگی خود را در فضای دیجیتال خواهند دید و دسترسی آسانی خواهند داشت.

وی با اشاره به ضرورت توجه به سینمای کودک افزود: نسل مهم آینده ساز یک ملت را کودکان و نوجوانان تشکیل می دهند و سینما به عنوان یکی از هنرهای مهم در جهان همواره به این ژانر مهم سینمایی یعنی ژانر کودک و نوجوان توجه داشته است.

تابش با بیان اینکه سینمای کشور امسال ۱۲۰ ساله می‌شود، تصریح کرد: خوشحالیم که در تاریخ پرفراز و نشیب سینمای ایران فیلم‌های ارزشمندی برای کودکان و نوجوانان ساخته شده است و فیلم سازان و هنرمندان ارزشمندی در کشور ما بودند که سال ها تلاش و کوشش خود را وقف سینمای کودک و نوجوان کردند.

وی با بیان اینکه فیلم‌های کودک و نوجوان دارای جشنواره ای در کشور است، اضافه کرد: این جشنواره به میزبانی شهر تاریخی اصفهان برگزار می‌شود که امسال شاهد سی و دومین سال برگزاری آن هستیم که جز جشنواره‌های الف جهانی است.

وی اظهار داشت: برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان در کشور نشان از زنده و نوپا بودن سینمای کودک و نوجوان در آن کشور دارد که هنرمندان این هنرصنعت در تکاپو هستند.

دبیر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودک و نوجوان اصفهان با اشاره به چالش و راهکارهای سینمای کودک و نوجوان افزود: جشنواره‌ها در همه جای دنیا چالش های خاص خود را دارند که بخشی از آن هم به چالش های صنعت سینما در آن کشور بستگی دارد.

تابش خاطرنشان کرد: صنعت سینما در ایران با فراز و نشیب های متنوعی روبه رو بوده است، از این رو از سرمایه گذاران سینمای ایران تقاضا می‌کنم در راستای تولید فیلم‌های مربوط به حوزه کودک و نوجوان توجه بیشتری داشته باشند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا فیلم‌های کودک و نوجوان عموما تولید می‌شوند اما کمتر راهی برای اکران عمومی پیدا می‌کنند؟ گفت: کار اصلی جشنواره‌ها معرفی فیلم‌های سینمایی کودک و نوجوان است که تلاش دست اندرکاران ساخت فیلم‌ها و جشنواره‌ها این است که هر سال فیلم‌های بهتری را به مخاطبان عرضه کنند.

وی ادامه داد: امسال برای اینکه این نقیصه را جبران کنیم برای اولین بار در طول تاریخ جشنواره کودک و نوجوان جلسات ارزیابی فیلم‌ها را با حضور ارزیابان اقتصادی، پخش کنندگان و تهیه کنندگان فیلم برگزار می‌کنیم که آن ها در حین جشنواره راجع به ویژگی ها و جذابیت های فیلم‌های سینمایی کودک و نوجوان بحث و تبادل نظر خواهند کرد که امیدواریم این کار به اکران بیشتر و سریع تر فیلم‌های سینمایی در چرخه اکران سراسری کشور کمک کند.

به گفته دبیر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودک و نوجوان اصفهان، بیش از ۱۱ سالن سینما در شهر اصفهان ۱۵۸ فیلم سینمایی را در طول هشت روز برای مردم اصفهان و مهمانان داخلی و خارجی جشنواره نمایش می دهند و حدود ۲۵۰۰ صندلی در هر روز فیلم‌های متنوع جشنواره را به نمایش می گذارند.

وی اظهار داشت: امسال فیلم‌های جشنواره هم از بُعد داخلی و هم در بخش بین الملل فیلم‌های جذاب و متنوع و با کیفیتی را ارائه خواهند کرد که امیدوارم تماشاچیان و مخاطبان جشنواره از دیدن این فیلم‌ها لذت کافی را ببرند.

به گزارش ایرنا، سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودک و نوجوان اصفهان از ۲۸ مرداد تا چهارم شهریور در اصفهان برگزار می‌شود.

کد: 1878 | شنبه 12 مرداد 1398 ساعت 10:22
172
FCF News | شنبه 12 مرداد 1398 ساعت 10:22