امروز: جمعه 1397/12/03
×
سی‌اُمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان برگزار می‌کند؛
سلسله نشست‌هاى تخصصی و میان رشته‌ای سينماى كودكان و نوجوانان


سی‌اُمین جشنواره بين‌المللى فيلم‌هاى كودكان و نوجوانان با هدف تبيين رابطه ميان سينماى كودك و علوم انسانى مرتبط، سلسله نشست‌هاى میان رشته‌ای و تخصصى برگزار خواهد كرد.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی سی‌اُمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، سيداحد ميكائيل‌زاده مدير ارتباطات و امور رسانه ای سی‌اُمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان درخصوص برگزارى این نشست‌ها پيش از آغاز جشنواره گفت: در راستای تعامل استفاده موثر از ظرفیت‌های علمی و دانشگاهی و گفتگوی سازنده با هنرمندان سینمای کودک و نوجوان و پیگیری مباحث میان رشته‌ای و همچنین شکل گیری ارتباط دو سویه و چند سویه و سینمای کودک و نوجوان، مخاطبان این سینما، خانواده‌ها و دیگر عرصه‌های فکری و معرفتی چون علوم اجتماعی، رسانه، روانشناسی، انسان‌شناسی، مطالعات فرهنگی و... با محوریت مسائلی نظیر بازیگر و جایگاه بازیگری در سینمای کودک و نوجوان، مدرسه و سینمای کودک و نوجوان با محوریت طرح زنگ سینما، اقتباس و ظرفیت‌های ادبیات کهن و پتانسیل‌های موجود برای اینگونه از سینما، انیمیشن و سینمای کودک، مخاطب‌شناسی و جاذبه‌های متنی و محتوایی برای کودکان و نوجوانان، تحقیق و پژوهش روزآمد و نیاز آن برای سینما کودک و نوجوان، نقش سینما در سلامت روانی کودکان و نوجوانان و... را برگزار می‌کند.

وى ادامه داد: اين سلسله نشست‌ها بنابر موضوع و محورهای آن به دو بخش تخصصی و میان رشته‌ای تقسیم می‌شود که با همکاری فیلمسازان و هنرمندان سینمای کودک و نوجوان، فرهیختگان و اساتید دانشگاه و اصحاب رسانه در مراکز علمی - فرهنگی و رسانه‌ای برگزار خواهد شد.


ميكائيل‌زاده با تاكيد بر ضرورت و اهميت اين نشست‌ها گفت: اگر نگاهی مبتنی بر تعامل، گفتگو و امر پژوهشی اتخاذ کنیم با فرض تأمین سایر الزامات مربوطه، قطعاً می‌توانیم به ارتقاء سطح تولید، افزایش مخاطب مؤثر و جدی، تاثیرگذاری بهتر و نتایج مطلوب‌تر برسیم. این نشست‌ها به بازنمایی شاخص‌های کمی و کیفی کمک خواهد کرد و می‌تواند به کیفی شدن بیش از پیش حوزه سینمای کودک و نوجوان کمک کند.

سی‌اُمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از ۹ تا ۱۵ تیر در اصفهان برگزار می‌شود.
کد: 175 | شنبه 06 خرداد 1396 ساعت 10:31
442
FCF News | شنبه 06 خرداد 1396 ساعت 10:31