امروز: جمعه 1397/12/03
×
با حضور چهره‌هاي مطرح سينماي ايران؛
پوستر سي‌اُمين جشنواره بين المللي فيلم‌هاي كودكان و نوجوانان در «اصفهان» رونمايي شد


آيين رونمايي از پوستر سي‌اُمين جشنواره بين المللي فيلم‌هاي كودكان و نوجوانان در اصفهان عصر امروز (دوم خردادماه) با حضور دبیر جشنواره، مسئولان فرهنگي و هنري كشور و استان اصفهان، چهره هاي مطرح سينماي ايران و جمعي از خانواده‌ها و فرزندان مدافعان حرم اصفهان برگزار شد.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، اين آيين با حضور عليرضا رضاداد دبير سي‌اُمين جشنواره بين المللى فيلم‌هاى كودكان و نوجوانان، دكتر مهدى جمالى‌نژاد شهردار اصفهان، على قاسم‌زاده معاون فرهنگى اجتماعى شهردارى اصفهان، حبيب ايل بيگى مدير كل اداره نظارت و ارزشيابى سازمان سينمايى و جمعى از مدیران فرهنگی و هنری  اصفهان و چهره‌هاى مطرح سينماي ايران همچون مرضيه برومند، هنگامه قاضياني، كوروش تهامي، فرشته طائرپور، فريال بهزاد، ستاره اسكندري، مرضيه محبوب و هومن برق نورد، مدیران ستاد برگزاری جشنواره، اصحاب رسانه و جمعی از علاقمندان در محل كتابخانه مركزي شهرداري اصفهان برگزار شد.

علیرضا رضاداد دبیر سی‌اُمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در مراسم رونمایی از پوستر گفت: امسال به صورت مستقل و به شکل رقابتی بخش پویانمایی در جشنواره سی‌اُم برگزار خواهد شد؛ وجه تمایز دیگر تفکیک آثار کودک و نوجوان است که برای نخستین بار اتفاق افتاده است.

وی اظهار کرد: قرار بود این مراسم زودتر از این‌ها برگزار شود ولی تداخل با برگزاری انتخابات مانع از آن شد، اکنون وارد مرحله جدیدی از تلاش و تکاپو شده‌ایم و از همه دست‌اندرکاران تدارک این جشنواره تشکر می‌کنیم.

وی افزود: با توجه به وقفه یک ساله در جشنواره، همه چشم‌ها به برگزاری این دوره است که امید داریم از عهده برگزاری شایسته آن برآییم.

دبیر سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان یادآور شد: حضور فرزندان شهدای مدافع حرم را در این مراسم گرامی می‌داریم و خوشحالیم که آیین ما متبرک به قدوم این عزیزان است.

وی با اشاره به اینکه اکثر اقدامات برای برگزاری جشنواره صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: هیأت‌های انتخاب در مراحل پایانی گزینش آثار برای ورود به جشنواره هستند، فیلم‌های خارجی بسته شده و بیش از نیمی از مهمانان خارجی دعوت‌ شده‌اند.

دبیر سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان یادآور شد: امروز با رونمایی از پوستر جشنواره به استقبال آن می‌رویم و در سه روز آینده شاهد اطلاع‌رسانی برگزاری جشنواره در اصفهان خواهیم بود.

رضاداد تصریح کرد: باشگاه اطلاع‌رسانی جشنواره تشکیل شده و همه علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره کودک می‌توانند با ثبت نام در این باشگاه از برنامه‌های جشنواره مطلع شوند تا جشنواره پررونقی را از جهت استقبال مخاطبان و رضایت شرکت‌کنندگان شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه در چند سال گذشته توجه خاصی به انیمیشن شده است، اذعان کرد: امسال به صورت مستقل و به شکل رقابتی بخش پویانمایی در جشنواره سی‌ام برگزار خواهد شد که امیدواریم شروع جزیان تازه‌ای را در تولید آثار پویانمایی ایجاد کند.

مرضيه برومند با اشاره به مجرى برنامه كه در دهه هاى گذشته بعنوان داور در جشنواره حضور داشته و امروز اجراى برنامه را بر عهده دارد گفت: حدود 30 سال پيش در جشنواره به عنوان داور حضور داشتم و امروز باعث افتخار است كه داوران نوجوان و كودك جشنواره در دوره هاى گذشته به جايگاه‌ها و كسوت‌هاى خوبي رسيدند و اين باعث خوشحالى من است.

كارگردان سينماي ايران با بيان اينكه خوشحالم که این دوره از جشنواره در اصفهان كه به واقع نصف جهان است، برگزار می‌شود، افزود: برخى از افرادى كه مو سپيد كرده اند به من ميگويند كه آثار تو را بخاطر داريم و راست ميگويند، چون من چند روز دیگر وارد سن 66 سالگي مي‌شوم و خوشحالم همه افراد با آثار من خاطره دارند و خرسندم كه از امروز به صورت رسمی كار جشنواره سي‌اُم كودكان و نوجوانان در اصفهان آغاز مي‌شود.

برومند با بيان اينكه فرقى نمي‌كند چه كسانى مسئولیت دارند بلکه باید به مثابه حضور در يك مسابقه دو امدادى عمل کرد، بيان كرد: افرادى مي‌روند و جاى خود را به يك تيم تازه نفس مى‌دهند و امروز همه ما در دوى امدادي شركت مي‌كنيم و بايد به صورت امدادي به داد فرهنگ برسيم و اميدوارم همه تلاش ها صورت بگيرد تا فرهنگ سرپا بماند و از همه مردم و مسئولان فرهنگي اصفهان تشكر مي‌كنم و آرزو دارم جشنواره موفق و خوبي برگزار شود.

برومند در پايان سخنانش با بوسه بر كتاب قرآنى كه روى تريبون قرار داشت گفت: با افتخار به كتاب قرآن بوسه می‌زنم و اميدوارم جشنواره‌اى پرشور و موفق را در شهر زيباى اصفهان برگزار كنيم.

همچنين علي قاسم‌زاده معاون فرهنگي اجتماعي شهرداري اصفهان در آيين رونمایی پوستر گفت: در طول سال‌هاي گذشته جشنواره كودك و زاينده رود همواره اهل فرهنگ اصفهان را آزار داد و همواره آرزومند مانايي رودخانه زاينده رود و جشنواره كودك در اصفهان بوديم.

وي اضافه كرد: جشنواره بين المللي فيلم‌هاي كودكان و نوجوانان منشأ تحول و پويايي است كه اميدواريم اين جشنواره در اصفهان پايدار بماند.

قاسم‌زاده با بيان اينكه پيمان‌نامه‌ای 5 ساله بسته شده است و اميدواريم اين جشنواره در اصفهان مانا باشد، گفت: بايد فرهنگ و هنر را جدا از سياست ببينيم و ما علاقمنديم جشنواره امسال متفاوت و با خلاقيت و همراه با اتفاقات نو برگزار شود.

در پايان مراسم رونمايى از پوستر كه طراحی آن  را مرضیه سرمشقی بر عهده داشت، در  حضور مهمانان، مديران و هنرمندان و همچنين جمعى از فرزندان شهداى مدافع حرم برگزار شد و حاضران با عكس يادگارى مراسم را به پايان رساندند.  

سى‌اُمين جشنواره بين المللى فيلم‌هاى كودكان و نوجوانان از 9 تا 15 تير در اصفهان برگزار مى‌شود.
کد: 163 | سه شنبه 02 خرداد 1396 ساعت 20:32
482
FCF News | سه شنبه 02 خرداد 1396 ساعت 20:32