امروز: شنبه 1397/12/04
×
سیده فاطمه ذوالقدر:
سينماى كودك و نوجوان در ترويج فرهنگ ايرانى- اسلامى مؤثر است


ما بايد در توليد آثار سينمايي خود براي کودکان و نوجوانان حتماً به ترويج موضوعات مهم ايراني- اسلامي اشاره کنيم.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان به نقل از جوان، سيده فاطمه ذوالقدر، نماينده و عضو کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اهميت سينماي کودک و نوجوان در ترويج فرهنگ ايراني- اسلامي ميان اين قشر از جامعه گفت: ما بايد در توليد آثار سينمايي خود براي کودکان و نوجوانان حتماً به ترويج موضوعات مهم ايراني- اسلامي اشاره کنيم و باور کودکان خود را براي پذيرش و يادگيرى در اين حوزه قوي کنيم.
وى در ادامه به تأثير ويژه جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاى کودکان و نوجوانان در توليد آثار فاخر اشاره کرد و اظهار داشت: به طور حتم تأثير اين جشنواره در حوزه کودک و نوجوان بسيار بالاست و اينکه ميزبان اين جشنواره شهري به جز تهران است، موجب استقبال مردم مي‌شود و مردم ساير شهرها مي‌توانند با آثار ارتباط بهتري داشته باشند.

همواره شاهد آن هستيم که جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاى کودکان و نوجوانان مخاطب پرشماري دارد و قشر جوان و بزرگسال نيز با آن ارتباط برقرار مي‌کنند. کميسيون فرهنگي مجلس هم به طور خاص حاضر به همکاري با اين جشنواره است تا به توليد آثار فاخر و در خور ايراني کمک شود. ذوالقدر در مورد اقدامات انجام شده از سوي مجلس براي کودکان و نوجوانان ابراز داشت:

کميسيون فرهنگي از همان ابتداي شروع فعاليت خود جلسات متعددي با کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در مورد موضوعات مهمي همچون برپايي نمايشگاه، توليد کتابخانه و نشر کتاب، ساخت سريال و توليد فيلم‌هاي سينمايي براي اين قشر مهم جامعه داشته و خوشبختانه به نتايج خوبي رسيده است. ما از تمام نهادهاي مرتبط با کودک و نوجوان به‌خصوص کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان برنامه‌هاي مشخصي خواسته‌ايم. وي در ادامه افزود: در اين برنامه‌ها، موضوع برنامه‌ريزى و توليد فيلم سينمايي براي اين بخش از جامعه نيز وجود داشت و براي کودکان و نوجوانان به طراحي مناسبي رسيديم و يکي ديگر از برنامه‌هاي کميسيون فرهنگي مجلس اين بود که از صداوسيما خواسته شد تا توليدات بيشتري براي کودکان و نوجوانان داشته باشد. عضو کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي در ادامه به گلايه برخي مردم در شهرهايي که سينما به تعداد کافي ندارند اشاره کرد و افزود: متأسفانه در کشور ما معضل بزرگي در حوزه سينما وجود دارد و آن هم کمبود سالن‌هاى نمايش در کشور است. اگر از چند شهر بزرگ کشور مثل تهران و اصفهان بگذريم، ساير شهرهاي ما سينما به تعداد کافي ندارند و ما نتوانستيم اين موضوع مهم و خواسته مخاطبان را برآورده كنيم.
کد: 148 | چهارشنبه 27 ارديبهشت 1396 ساعت 11:36
465
FCF News | چهارشنبه 27 ارديبهشت 1396 ساعت 11:36