امروز: جمعه 1399/03/16
×
استقبال بی‌سابقه فیلمنامه نویسان از مسابقه فیلمنامه‌نویسی؛
ثبت 332 فیلمنامه در هفتمین مسابقه فیلمنامه‌نویسی جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان


332 فیلمنامه بلند سینمایی در هفتمین مسابقه فیلمنامه نویسی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در دو گروه حرفه‌ای و اندیشه های نو شرکت کردند که این عدد تا به امروز بی‌سابقه بوده است.
به گزارش ستاد اطلاع رسانی جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، مسابقه فیلمنامه نویسی بلند سینمایی جشنواره کودکان و نوجوانان با ثبت 332 اثر در دو گروه «حرفه‌ای» و «اندیشه های نو» و در دو بخش تالیفی و اقتباسی در مقایسه با مسابقه‌‌های فیلمنامه‌نویسی در جشنواره‌های داخلی بی‌سابقه و غیرقابل قیاس است.
در گروه حرفه ای 83 فیلمنامه به ثبت رسیده که 70 اثر در بخش تالیفی و 13 اثر در بخش اقتباسی شرکت کرده است.
همچنین در گروه اندیشه‌های نو 249 فیلمنامه ثبت شده که 219 اثر در بخش تألیفی و 30 اثر در بخش اقتباسی مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.
گفتنی است؛ تاکنون در هیچ دوره‌ای، جشنواره با این استقبال از سوی نویسندگان حرفه ای، دانشجویان و جوانان روبرو نشده است.
هفتمین دوره‏ مسابقه‏ فیلمنامه‏‌نویسی کودکان و نوجوانان، با هدف رشد و ارتقاء كيفي آثار و نیز شناسايي استعدادهاي جديد (اندیشه‌های نو)، میان فعالان سینمای ایران، جوانان، هنرمندان، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان و .... برگزار خواهد شد.
براساس موافقت مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، آثار دریافت کننده‏ پروانه‏ زرین که به مرحله‏ تولید برسند، از امتیاز۲۰ درصد وام حمایتی که میزان آن را بنیاد تعیین می‌کند، به عنوان کمک بلاعوض برخوردار خواهند شد.
سی‌اُمین جشنواره بين‌المللى فيلم‌هاي کودکان و نوجوانان از ٩ تا ١٥ تیر در اصفهان برگزار می‌شود.
کد: 144 | يكشنبه 24 ارديبهشت 1396 ساعت 11:40
4119
FCF News | يكشنبه 24 ارديبهشت 1396 ساعت 11:40