امروز: جمعه 1397/12/03
×
جمشید جعفرپور:
اهتمام ویژه‌اى براى حمایت از تولیدات سینماى کودک داریم


جمشید جعفرپور «نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس» گفت: اهتمام ویژه‌ای براى حمایت از دستگاه‌های متولی فرهنگ، همچون وزارت ارشاد برای تولید فیلم‌های سینمایی کودکان و نوجوانان وجود دارد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی و به نقل از فارس، جمشید جعفرپور نماینده مجلس و نایب رییس کمیسیون فرهنگی، در مورد حمایت از نهادهای فرهنگی برای تولید آثار سینمایی در حوزه کودک و نوجوان ابراز داشت: یکی از فعالیت‌هایی که مجلس و به خصوص کمیسیون فرهنگی اهتمام ویژه ای بر آن دارد حمایت از دستگاه‌های متولی فرهنگ، همچون وزارت ارشاد برای تولید فیلم‌های سینمایی کودک و نوجوان است که در این راستا جلسات متعددی با مسئولان سازمان سینمایی، هنرمندان، تهیه کنندگان و کارگردانان برگزار کردیم تا بتوانیم به شکل عمده در این حوزه فعالیت کنیم، چون حوزه کودک و نوجوان یکی از بخش‌های مهم در سینما است.
جعفرپور در بخش دیگری از سخنان خود به آمادگی کمیسیون فرهنگی برای همکاری با جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان اشاره داشت و گفت: در کمیسیون فرهنگی کارگروه هنر و رسانه وجود دارد و مجلس شورای اسلامی این آمادگی را دارد تا برای بازکردن گره‌ها در سینمای کودک و نوجوان با هنرمندان و مسئولان جشنواره همکاری کند.
نایب رییس کمیسیون فرهنگی در ادامه در مورد موانع پیش روی ژانر کودک گفت: یکی از چالش‌های حوزه کودک و نوجوان در سینما این است که سالن مجزا برای این حوزه وجود ندارد.حتما برای پیشرفت این حوزه باید سالن مجرا برای اکران فیلم‌ها وجود داشته باشند تا فیلم‌سازان با شوق بیشتری فیلم بسازند.
جعفرپور چالش بعدی را دخالت دستگاه های دولتی در امر فیلم‌سازی دانست و گفت: کار کردن در حوزه سینما و بخش کودک و نوجوان را باید به بخش خصوصی واگذار کرد و نهادهای دولتی فقط بر موضوع نظارت داشته باشند و بطور حتم در آینده باید به این امر توجه شود.
نماینده مردم لارستان در ادامه اظهار داشت: نبود جذابیت در آثار سینمایی کودک و نوجوان به این ژانر ضربه زده است. البته در کشور سینمای خاص کودک و نوجوان نداریم و به صورت ویژه سینماگران مخصوص این ژانر، محدود به چند نفر شده‌اند.
وی در انتها به اهمیت برگزاری جشنواره کودکان و نوجوانان اشاره داشت و گفت: در کشور به طور حتم به جشنواره کودکان و نوجوانان نیاز داریم، به دلیل اینکه فیلم برترین ابزار برای آموزش صحیح مسایل به این قشر از جامعه است و ما می‌توانیم با تولید آثار سینمایی مناسب به رشد صحیح آینده سازان کشور کمک بسیاری کنیم.
کد: 143 | شنبه 23 ارديبهشت 1396 ساعت 09:19
452
FCF News | شنبه 23 ارديبهشت 1396 ساعت 09:19