امروز: شنبه 1399/03/17
×
شهردار اصفهان:
جشنواره حال و هوای متفاوتی به اصفهان داد

قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان نیز در ادامه گفت: وقتی در شورای سیاستگذاری برای جشنواره سی و یکم تعیین هدف می کردیم، آرزویمان تحقق این اهداف بود و حالا باید بگویم این اهداف اجرایی شده است. جشنواره امسال با حضور پرشور کودکان و نوجوانان و خانواده از همه مناطق شهر و استان اصفهان و هنرمندان برگزار شد و همه در برگزاری هرچه بهتر سهمی اساسی داشتند. بنابراین به هنرمندانی که از سراسر ایران به اصفهان آمدند و به همه کودکان و نوجوانانی که سرمایه های استان اصفهان و کشور هستند، افتخار می کنیم.

وی افزود: با این که طرح چهارباغ هنوز تمام نشده است، اما برنامه های جنبی ثابت کرد چقدر مردم پرشور از این رویداد استقبال کرده اند. وقتی تصاویر گذر فرهنگی چهارباغ را دیدم بسیار خوشحال شدم از این که استقبال و هیجان در سراسر آن آشکار بود و این به معنای موفقیت جشنواره است.

شهردار اصفهان خاطر نشان کرد: اصفهان باید شاد و پر انرژی باشد. اصفهان شهری دانش محور و هنر محور است و با این امکانات و ظرفیت هنری آینده ای درخشان خواهد داشت و امیدواریم این شادی در همه جای شهر حاکم شود. طی دو روز گذشته جشنواره ها و کنگره های بین المللی زیادی در اصفهان در جریان بود و این یعنی پویایی فرهنگ و هنر در این شهر. این یعنی که اصفهان می تواند به مرکز جشنواره ها تبدیل شود.

نوروزی با ابراز خرسندی از این که دیدگاه های هنرمندان اصفهان در جشنواره اجرایی شده است، بیان کرد: هنرمندان اصفهان در گذشته از این که چرا نظراتشان در این رویداد در نظر گرفته نمی شود و خوشحالم که طی یک سال گذشته با همفکری که با هم داشتیم، این گلایه شان برطرف شد.

وی با ابراز امیدواری از این که جشنواره دارای دبیرخانه دائمی در اصفهان شود، عنوان کرد: امیدوارم جشنواره همچون تهران، در اصفهان نیز دارای دبیرخانه دائمی شود و بتوانیم با حضور هنرمندان و مردم در تئاترها، نمایش ها و سالن های سینما به ارتقای هنر کمک کنیم. جشنواره سی و یکم حال و هوا و رنگ متفاوتی به اصفهان داد و این شهر را به جهان معرفی کرد. وقتی رسانه ها را می دیدم و با خبرنگاران بین المللی صحبت می کردیم، موفقیت های این رویداد برایم ثابت می شد. امیدوارم کودکان و نوجوانانی که جشنواره متعلق به آن هاست، افتخار اصفهان باشند. شهری که با قامتی راست بر بلندای تاریخ ایستاده است و با امید، تلاش و پشتکار است.

کد: 1404 | شنبه 17 شهریور 1397 ساعت 11:00
588
FCF News | شنبه 17 شهریور 1397 ساعت 11:00