امروز: پنجشنبه 1398/09/14
×
علیرضا رضاداد:
نوجوانان جهان خود را در دنیای هنر جست و جو و هنجارهای جامعه را مشق می کنند

دبیر سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان در آیین اختتامیه این رویداد بیان کرد: نوجوانان جهان خود را در زبان و هنر هنرمندان جست و جو می کنند تا هنجارهای جامعه را تمرین و مشق همزیستی و زندگی اجتماعی را تجربه کنند.

به گزارش ستاد ارتباطات و اطلاع رسانی سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، علیرضا رضاداد دبیر سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان در آیین اختتامیه این رویداد گفت: روزها و سال ها با شتاب می گذرند. ستاره های دنباله دار رد می شوند. مشکلاتی به چشم می آیند و مشکلاتی از سرباز می شوند. آدم هایی به چشم می آیند و آدم هایی از چشم می افتند. در این میان ما قشری سرشار از ایده و خلاقیت پشت خط شروع آماده ایم؛ مملو از شادی و شادابی، تشنه دیده شدن و شنیده شدن.

وی افزود: ما نوجوانیم و تا بی نهایت وقت نداریم. تا بی نهایت نوجوان نمی مانیم. نوجوانی بخشی از مسیر پر تلاطم و حساس زندگی ماست. گروهی هستیم که گاهی نادیده گرفته می شوند و گاهی هدف هایشان لای دست و پا گم می شود. ما پله ای حساس از کودکی به جوانی هستیم. در تلاشیم برای کسب اعتماد و فرصت از جامعه و مسئولان. این راه دشوار برای ما زمانی زیباست که به ما مسئولیتی داده و اعتماد و فرصت ایجاد شود.

رضاداد همچنین خاطر نشان کرد: زمانی که حس ارزشمند بودن در همه ما شکل بگیرد، درست است که هیجانات و اخلاق خاص خودمان را داریم، اما همه دارای یک هدف هستیم و آن پیشرفت است.

وی با بیان این که تمام مسائل نوجوانان در کلاس درس خلاصه نمی شود، عنوان کرد: لازمه پیشرفت توجه همگانی به ما کودکان و نوجوانان است. توجه خانواده، جامعه، مسئولان و هنرمندان. زیرا ما جهان خود را در زبان و هنر هنرمندان جست و جو می کنیم تا هنجارهای جامعه را تمرین و مشق همزیستی و زندگی اجتماعی را تجربه کنیم.

مشاور ارشد سازمان سینمایی عنوان کرد: ما جوانان فردا و بزرگسالان پس فردا هستیم و مگر شعار جشنواره این نیست که آن ها ارزشمندترین سرمایه هایی اجتماعی اند؟! پس بیش از این که دیر شود، ما را ببینید، بشنوید و بخوانید.

دبیر جشنواره ادامه داد: آمده بودم به رسم معمول گزارشی از برگزاری جشنواره تقدیمتان کنم. به ویژه می خواستم از شور و شوق و مشارکت مردم در برگزاری این دوره در سراسر کشور بگویم. اما دو روز پیش در جمع نوجوانانی بودم که من را مامور کردند پیام آن ها را به خودم، شما و همه هنرمندان، سینماگران و مسئولین برسانم. گمان می کنم شما هم از شنیدن این پیام خوشنودتر شدید که به قول وزیر فرهیخته فرهنگ و ارشاد اسلامی شنیدن اولین گام برای گفت و گو کردن است.

برچسب‌ها:
کد: 1403 | شنبه 17 شهریور 1397 ساعت 10:56
551
FCF News | شنبه 17 شهریور 1397 ساعت 10:56