امروز: شنبه 1399/03/10
×
مدیرعامل بنیاد فارابی:
مشکل سینمای کودک و نوجوان فقط تولید و جشنواره نیست

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی گفت: مشکل سینمای کودک و نوجوان ما فقط تولید و جشنواره نیست بلکه باید همه تلاش کنند که این فیلم ها به اکران در سطح کشور برسند.

علیرضا تابش در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان پیرامون راهکارهای ارتقای وضعیت سینمای کودک در ایران اظهار داشت: یک شورای تخصصی در بنیاد سینمای فارابی تشکیل شده که در یک سال گذشته در حوزه فیلمنامه کودک و نوجوان توانسته از 15 فیلم کودک ونوجوان حمایت کند و کارشناسان آثار را بررسی می کنند.

وی افزود: نسل کودک و نوجوان ایران، نسلی است که دائما همراه با رشد تکنولوژی های تصویری و ایننترنتی است و سلایق آن رشد می کند و مخاطب امروز سینمای کودک نسبت به دیروز متفاوت هستند و برنامه ریزی های در شورای بنیاد فارابی متناسب با این تغییرات و تحولات است.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با بیان اینکه در حوزه سینمای کودک استعدادهای خیلی ارزشمندی وجود دارد، گفت: باید اقرار کنیم که تعداد متن های شایسته ای که بشود از آن فیلم نامه های ارزشمندی خارج کرد، زیاد نیست، تلاش ما این است که به تقویت متن و فیلمنامه در حوزه سینمای کودک و نوجوان بپردازیم.

وی با بیان اینکه برگزاری کارگاه آموزشی در راستای ارتقای سطح فیلمنامه نویسان تلاش هایی است که برای پیشرفت سینمای کودک و نوجوان باید انجام شود، تصریح کرد: حمایت از تولید در عرصه سینمای کودک و نوجوان و برگزاری جشنواره فیلم نیازمند معرفی این فیلم ها به جامعه کودک و نوجوان و همت دستگاه های مسئول برای نمایش این فیلم  ها در سینماها است.

تابش با بیان اینکه همه باید دست به دست هم دهند که شرایط دیده شدن و نمایش فیلم ها برای کودکان و خانواده های فراهم کنند، خاطرنشان کرد: مشکل سینمای کودک و نوجوان ما فقط تولید و جشنواره نیست بلکه باید همه تلاش کنند که این فیلم ها به اکران در سطح کشور برسند.

کد: 1401 | چهارشنبه 14 شهریور 1397 ساعت 14:03
680
FCF News | چهارشنبه 14 شهریور 1397 ساعت 14:03