امروز: شنبه 1398/06/02
×
همزمان با چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی ایران؛
چهل سال سینمای کودک و نوجوان انقلاب اسلامی ایران نظرخواهی شد

اسامی نامزدهای بهترین‌های چهل سال سینمای کودک و نوجوان بعد از انقلاب در بخش‌های بهترین فیلم کودک، بهترین فیلم نوجوان، بهترین کارگردان، بهترین فیلمنامه، بهترين بازيگر كودك و بهترين بازيگر نوجوان در نظرخواهی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران اعلام شد.

به گزارش ستاد ارتباطات و اطلاع رسانی سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، جعفر گودرزی نایب رییس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران نامزدهای 6 بخش نظرخواهی این انجمن را معرفی کرد.

نامزدهای این نظرخواهی که در آن بیش از 200 فیلم به رای 120 منتقد و نویسنده سینما گذاشته شده است و با همکاری دبیرخانه سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان برگزار می شود، به شرح زیر است:

بهترین فیلم کودک

1.«باشو غريبه كوچك» به کارگردانی بهرام بیضایی

2.«خانه دوست كجاست» به کارگردانی عباس کیارستمی

3.«شهر موش ها» به کارگردانی محمدعلی طالبی و مرضیه برومند

4.«گلنار» به کارگردانی کامبوزیا پرتوی

5.«كلاه قرمزي و پسر خاله» به کارگردانی ایرج طهماسب

بهترين فيلم نوجوان

1.«شرم» به کارگردانی کیومرث پوراحمد

2.«نياز» به کارگردانی علیرضا داوود نژاد

3.«باشو غريبه كوچك» به کارگردانی بهرام بیضایی

4.«دونده» به کارگردانی امیر نادری

5.«دختري با كفش هاي كتاني» به کارگردانی رسول صدرعاملی

6.«من ترانه ١٥ سال دارم» به کارگردانی رسول صدرعاملی

7.«بچه هاي آسمان» به کارگردانی مجید مجیدی

بهترين فيلمنامه

1.«خانه دوست كجاست؟» به نویسندگی عباس کیارستمی

2.«نياز» به نویسندگی علی‌اکبر قاضی‌نظام

3.«باشو غريبه كوچك» به نویسندگی بهرام بیضایی

4.«من ترانه ١٥ سال دارم» به نویسندگی کامبوزیا پرتوی

5.«بچه هاي آسمان» به نویسندگی مجید مجیدی

بهترين كارگردان

1.بهرام بيضايي

2.كيومرث پوراحمد

3.امير نادري

4.عباس كيارستمي

5.ايرج طهماسب

6.محمدعلي طالبي

بهترين بازيگر كودك

1.غزل شاكري برای بازی در فیلم «گلنار»

2.فرخ هاشميان برای بازی در فیلم «بچه های آسمان»

3.آيدا محمد خاني برای بازی در فیلم « بادکنک سفید»

4.بابك احمدپور برای بازی در فیلم «خانه دوست کجاست؟»

5.عدنان عفراويان برای بازی در فیلم «باشو غریبه کوچک»

6.محسن رمضاني برای بازی در فیلم «رنگ خدا»

7.سمانه جلالي برای بازی در فیلم «چکمه»

بهترين بازيگر نوجوان

1.مهدي باقر بيگي برای بازی در فیلم «قصه های مجید»

2.عدنان عفراويان برای بازی در فیلم «باشو غریبه کوچک»

3.ترانه عليدوستي برای بازی در فیلم «من ترانه 15 سال دارم»

4.عباس عاليزاده برای بازی در فیلم «به خاطر هانیه»

5.پگاه آهنگراني برای بازی در فیلم « دختری با کفش‌های کتانی »

6.مجيد نيرومند برای بازی در فیلم «دونده»

سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان تا 14 شهریور ماه به دبیری علیرضا رضاداد در شهر اصفهان ادامه دارد.

کد: 1393 | سه شنبه 13 شهریور 1397 ساعت 13:17
218
FCF News | سه شنبه 13 شهریور 1397 ساعت 13:17

پربازدیدترین برچسب‌ها