امروز: جمعه 1398/09/22
×
شهردار اصفهان: زاون، سرمایه‌ای که جایگزین ندارد/جایزه زاون انگیزه‌ای برای جوانان فیلمساز است

شهردار اصفهان گفت: زاون قوكاسيان، شخصيتي تکرار نشدنی است اما جوانان فعالی که پا در عرصه هنر گذاشته اند می توانند جای خالی او را پر کنند.

به گزارش ستاد خبری سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان، قدرت الله نوروزی در حاشیه افتتاح نمایشگاه"به زمان زاون"، كه نمايشگاهي از پوسترهای قدیمی از آرشیو شخصی زاون قوکاسیان در موزه هنرهای معاصر است، اظهار کرد: زاون نقش مهی در جريان فیلمسازی اصفهان داشته است و هنرمندان زیادی توسط او به این عرصه پا گذاشته اند.

وي تأكيد كرد: امیدواریم با برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی مردم بیشتر با اهالی هنر دیار اصفهان آشنا شوند.

شهردار اصفهان ادامه داد: متاسفانه گاهی سرمایه‌هایی را از دست می‌دهیم که برای باز گردانی آنها هزینه‌هاي معنوي زيادي را باید صرف کنیم و زاون یکی از این سرمایه‌ها بود.

وی با بیان اینکه پرکردن جای خالی هنرمندی مانند زاون قوکاسیان کار آسانی نیست، تصریح کرد: اميدواريم جوانانی که در عرصه هنر فعالیت می کنند با تلاش خود جای خالی زاون را پر کنند.

نوروزی با اشاره به ايجاد بخش جایزه زاون در سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان براي اولين بار گفت: حضور این بخش در جشنواره برای افرادی که در این فضا فعالیت می کنند انگیزه ایجاد می کند و امیدواریم اعطاي این جایزه به بهترین شکل انجام شود تا پايه اي براي استمرار اين حركت در سال هاي آينده باشد.

گفتني است جايزه زاون قوكاسيان، چهره نامدار سينماي ايران براي اولين بار در جشنواره بين المللي فيلم هاي كودكان و نوجوانان اصفهان به سينماگران اهدا مي شود.

به همين بهانه نمايشگاه پوسترهاي قديمي از آرشيو شخصي زاون ۷ تا ۲۳ شهريور از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۲۰ در گالري شماره يك موزه هنرهاي معاصر شهرداري اصفهان برپا است.

کد: 1375 | چهارشنبه 07 شهریور 1397 ساعت 21:47
370
FCF News | چهارشنبه 07 شهریور 1397 ساعت 21:47