امروز: جمعه 1398/02/06
×
در کتابی ویژه مرور سی دوره گذشته جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان؛
پروانه‌های زرین سی دوره دوباره جان می‌گیرند

به مناسبت تقارن چهلمین سالگرد پیروی انقلاب اسلامی با آغاز چهارمین دهه از حیات جشنواره بین الملی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، ۳۰ دوره از این رویداد بین‌المللی مرور می‌شوند.

به گزارش ستاد ارتباطات و اطلاع رسانی سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، ۳۰ دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در کتاب ویژه ای که زیرنظر بهمن عبداللهی چاپ می‌شود، مرور خواهد شد.

این کتاب علاوه بر مرور تاریخچه جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، جزئیات تغییرات این رویداد در هر دوره، برگزاری در شهرهای اصفهان، کرمان، تهران، همدان و بازگشت دوباره به اصفهان را دربرمی گیرد. همچنین شامل ۳۰ یادداشت از ۳۰ سینماگر و فعال سینمای کودک و نوجوان درباره جشنواره و فراز و فرودهای آن در دوره‌های مختلف در حدود ۲۰۰ صفحه است.

مجموعه ای از عکس های کمیاب و باکیفیت مطلوب مربوط به جشنواره و پوسترهای سی دوره گذشته این رویداد از دیگر بخش های کتاب مرور ۳۰ دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان است.

در تدوین، تنظیم و چاپ این اثر مکتوب گروهی متشکل از ۱۵ نفر زیرنظر بهمن عبداللهی و به مدیریت هنری مینا سادات حسینی مشارکت داشته اند. همچنین جلد این کتاب را نجوا عرفانی گرافیست بین‌المللی ایران با طرحی خیال انگیز از رابطه سینمای کودک و جشنواره طراحی کرده است. کتاب ۳۰ دوره جشنواره به صورت تک زبانه منتشر شده و متن انگلیسی آن بر سایت جشنواره به نشانی www.icff.ir قرار می‌گیرد.

سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان به دبیری علیرضا رضاداد ۸ الی ۱۴ شهریور ۹۷ در شهر اصفهان برگزار می‌شود.

کد: 1350 | جمعه 02 شهریور 1397 ساعت 18:32
243
FCF News | جمعه 02 شهریور 1397 ساعت 18:32