امروز: چهارشنبه 1398/11/02
×
تابش: مرکز سینمای کودک و نوجوان به دنبال ارتقای سطح کمی و کیفی سینمای کودک و نوجوان است

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با اشاره به اهداف تشکیل شورای سینمای کودک و نوجوان گفت: این تشکل غیردولتی از سوی دلسوزان سینمای کودک به منظور پیگیری مطالبات این بخش تشکیل شده است.

«علیرضا تابش» مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا خبر از تشکیل مرکز سینمای کودک و نوجوان داد و گفت: با توجه به اینکه هیچ تشکّلی در بخش خصوصی با عنوان سینمای کودک و نوجوان وجود ندارد و تمام تشکل‌های موجود از سوی بنیاد فارابی، سازمان سینمایی و کانون پرورش فکری کودک و نوجوان در ادوار مختلف ایجاد شده اند این نیاز احساس شد که اهالی سینمایِ کودک و نوجوان تشکّلی داشته باشند و از این طریق، برنامه‌ها و رویکردهایشان را دنبال کنند.

وی افزود: پیرو این مهم، «محمدمهدی حیدریان» رئیس سازمان سینمایی در جشنواره فیلم کودک و نوجوان سال گذشته ، خواستار ایجاد تشکّلی توسط فیلمنامه نویسان، کارگردانان و تهیه‌کنندگان سینمایِ کودک و نوجوان شد تا این تشکل خصوصی در کنار دولت و نهاد‌های ذی ربط، پی‌گیر مطالبات دلسوزان سینمای کودکان و نوجوانان باشد.

تابش در ادامه گفت: در ادامه جلساتی بدین منظور در سازمان سینمایی، بنیاد سینمایی فارابی و خانه سینما تشکیل شد تا اعضای تشکل یاد شده از سوی هنرمندان فعال در عرصه سینمای کودکان و نوجوانان انتخاب شوند و در کنار نهادهای سینماییِ دیگر، امورات سینمایِ کودک را در جهت تقویت این بخشِ مهم برنامه‌ریزی کنند.

به گفته مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، علی عبدالعلی‌زاده، وحید گلستان، غلامرضا آزادی، ایرج طهماسب، نادره ترکمان، بیتا منصوری، وحید نیک‌خواه‌آزاد، رهبری قنبری و حسن آقاکریمی اعضای هیئت مؤسسِ مرکز سینمای کودک و نوجوان را تشکیل می دهند.

وی با اشاره به نقش نظارتی اعضای این تشکل گفت: امیدواریم این دوستان بتوانند به خوبی مطالبات اهالی سینمایِ کودک و نوجوان را پی گیری کنند و در تعامل اهالی سینما و مدیریت سینمایی کشور، سطح کمّی و کیفی سینمای کودکان و نوجوانان ارتقاء یابد.

کد: 1227 | يكشنبه 27 خرداد 1397 ساعت 14:12
790
FCF News | يكشنبه 27 خرداد 1397 ساعت 14:12