در دیدار رییس امور سینمایی تاجیکستان با مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی مطرح شد؛

امیدواری برای تولید مشترک سینمایی جذاب و مخاطب پسند

امیدواری برای تولید مشترک سینمایی جذاب و مخاطب پسند

تاکید بر تولید محصول مشترک سینمایی که در عین اشاعه فرهنگ دو کشور ایران و تاجیکستان جذاب و مخاطب پسند هم باشد و ابراز امیدواری برای تولید مشترک سینمایی در خصوص مشاهیری همچون فردوسی و خیام از جمله مهمترین مباحثی بود که در دیدار مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با رییس امور سینمایی تاجیکستان و مدیر تاجیک فیلم و تعدادی از سینماگران کشور تاجیکستان مطرح شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، مدیران و سینماگران کشور تاجیکستان که برای حضور در چهل‌ و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر به ایران سفر کرده بودند، با مجید زین‌العابدین مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در محل ساختمان مرکزی بنیاد دیدار و گفت‌وگو کردند.

در ابتدای این دیدار کوتاه و صمیمانه، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی بعد از تشریح فعالیت‌های فارابی در عرصه هنر هفتم، ابراز امیدواری کرد تا سفر سینماگران فارسی‌زبان اهل تاجیکستان منجر به تولید آثار مشترک شود.

زین‌العابدین در ادامه با اشاره به حضور پررنگ فارابی در چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر گفت: باید تولید محصول مشترکی را کلید بزنیم که در عین اشاعه فرهنگ مشترک دو کشور ایران و تاجیکستان، جذاب و مخاطب‌پسند هم باشد.

سینماگران اهل تاجیکستان نیز ضمن اشاره به حضور فیلمی از این کشور در جشنواره فیلم فجر با نام «دوران» برای پرداخت سینمایی به مشاهیری چون فردوسی و خیام ابراز امیدواری کردند.

محمد سعید شاهیان رییس امور سینمایی تاجیکستان و مدیر تاجیک فیلم، عثمان، تهیه‌کننده تاجیک فیلم، زائول داخته، فیلمبردار پیشکسوت سینمای تاجیکستان (فیلمبردار فیلم رستم و سهراب)، اکمل عبدالله‌زاده، دبیر جشنواره فیلم دوشنبه و محی‌الدین مظفر کارگردان سینما از کشور تاجیکستان به همراه حبیب ایل بیگی معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی و رائد فریدزاده معاون امور بین‌الملل فارابی از جمله حاضران این نشست بودند.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->