با فیلمسازان جشنواره۳۵

شهرام قدیری: حرکت سینمای کودک باید هم‌پای بچه‌های امروز باشد / رابطه بچه‌ها با هوش مصنوعی در «آلفا و ربات نابودگر»

شهرام قدیری: حرکت سینمای کودک باید هم‌پای بچه‌های امروز باشد / رابطه بچه‌ها با هوش مصنوعی در «آلفا و ربات نابودگر»

کارگردان فیلم سینمایی «آلفا و ربات نابودگر» گفت: بچه‌های امروز بعضی از موضوعات را برنمی‌تابند و لازم است که سینمای کودک روزآمد باشد و هم‌پای بچه‌ها رو به جلو حرکت کند.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی و ارتباطات رسانه‌ای سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، شهرام قدیری کارگردان فیلم سینمایی «آلفا و ربات نابودگر» که در بخش فیلم‌های بلند داستانی جشنواره حضور دارد، با اشاره به داستان این فیلم گفت: «آلفا و ربات نابودگر» داستان بچه‌هایی است که با هوش مصنوعی آشنایی دارند و در حوزه ربات‌سازی نابغه هستند. آنها تحت عنوان تیم آلفا در حال تلاش برای رفتن به فستیوال ربات‌ها هستند که در این مسیر اتفاقاتی بین این تیم و ربات اهریمن رخ می‌دهد و...
وی با اشاره به دلیل ساخت فیلم کودک با این موضوع، ادامه داد: احساس می‌کنم بچه‌های امروز که دانش بیشتری نسبت به بچه‌های گذشته دارند، فیلمی را دوست داشته باشند که به روحیات‌شان نزدیک باشد، حدود یکسال روی فیلمنامه این فیلم مطالعه و تحقیق کردیم و سرانجام فیلمنامه نهایی شکل گرفت.
کارگردان فیلم سینمایی «آلفا و ربات نابودگر» افزود: امروزه با گسترش فضای مجازی، زمان آن رسیده که ما فیلم‌سازان نیز به‌روز باشیم. بچه‌های امروز بعضی از موضوعات را برنمی‌تابند و بیشتر در حوزه‌ اینترنت و هوش مصنوعی فعال هستند. خیلی لازم است که سینما با کودکان امروز هماهنگ باشد و مانند بچه‌ها رو به جلو حرکت کند.
قدیری با بیان اینکه فیلم‌سازی برای کودکان، لذت‌بخش است، تصریح کرد: من کودک و فیلم‌سازی برای کودکان را خیلی دوست دارم و هنگام فیلم‌برداری هم با بچه‌ها خیلی در ارتباط بودم و کار کردن با آن‌ها را دوست دارم.
وی در پایان با اشاره به برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در اصفهان، گفت: به جشنواره فیلم کودک علاقه‌مندم و نگاهی که در این جشنواره وجود دارد برایم زیباست. ما برای کودکان کار می‌کنیم و بچه‌ها حق دارند که سینمای مخصوص به خود را داشته باشند.
سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوان از پانزدهم تا بیستم مهرماه در اصفهان برگزار می‌شود.

 

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->