شماره جدید مجله «فیلم نگار» منتشر شد

شماره جدید مجله «فیلم نگار» منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین شماره ماهنامه فیلمنامه نویسی فیلم نگار ویژه خرداد 1402 در 104 صفحه منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در بخش سینمای ایران این شماره معرفی و نقد فیلمهای «جنگ جهانی سوم»، «دسته دختران» و «سه کام حبس» را می‌خوانیم. گزارشی از برگزاری هفته فیلم چین در بنیاد سینمایی فارابی و گفتگو با حامد عنقا فیلمنامه نویس «غریب» از مطالب دیگر این بخش هستند.

پرونده ویژه این شماره به پارک چان ووک اختصاص دارد که سعی شده با استخراج عناصر مفهومی و ساختاری شکل دهنده جهان آثار او به عنوان یکی از مهمترین فیلمسازان سینمای امروز کره جنوبی، به دلایل اصلی محبوبیت و موفقیت فیلمنامه‌های پارک چان ووک در میان تماشاگران جدی سینما پرداخته شود. رتبه بندی فیلمنامه‌های پارک چان ووک، مروری بر جهان سینمایی این سینماگر، دو مصاحبه و داستان عشق پارک چان ووک به آلفرد هیچکاک از جمله مطالب این بخش به شمار می‌رود.

در بخش سینمای جهان، معرفی و نقد فیلمهای وری و لوکیتا، پادشاه گمشده و  قهرمانان را به همراه گفتگوهایی با خالقان این آثار می‌خوانیم. در صفحات «صحنه کوچک» به سریال «آخرین بازمانده از ما» پرداخته شده و در صفحات «سینما/ادبیات» مطالعه تطبیقی رمان و فیلمنامه «پیرمرد و دریا» را می‌خوانیم.

فیلمنامه کامل این شماره به «در جبهه غرب خبری نیست» اختصاص دارد که توسط یان استوکل، لزلی پترسون و ادوارد برگر نوشته شده و احمد فاضلی شوشی آن را به فارسی برگردانده است. یادداشت مترجم، سکانس طلایی و نقدی بر این فیلمنامه، پایان بخشِ مطالب این شماره می باشد.

«فیلم‌نگار» به صاحب امتیازی بنیاد سینمایی فارابی منتشر می شود. نصرت‌الله تابش مدیر مسئول و سردبیر و میثم محمدی دبیر تحریریه فیلم ‌نگار هستند. علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه این شماره و استفاده از مطالب شماره‌های قبلی مجله به سایت www.filmnegar.ir مراجعه کنند.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->