سجاد قافله‌باشی:

ساماندهی فیلم‌اولی‌ها اقدامی تسهیل‌گر است

ساماندهی فیلم‌اولی‌ها اقدامی تسهیل‌گر است

سجاد قافله باشی کارگردان سینما که گواهینامه تایید صلاحیت خود را از شورای تایید صلاحیت فیلم اولی‌ها دریافت کرده، معتقد است سازوکار و فرآیند جدید ورود سینماگران به حوزه فیلمسازی بلند شرایط عادلانه‌تری را برای متقاضیان ساخت اثر سینمایی فراهم می‌کند.

سجاد قافله باشی از کارگردانی که مورد تایید شورای صلاحیت فیلم‌اولی‌ها قرار گرفته و گواهینامه خود را دریافت است، در گفت‌و گو با پانا درباره این فرآیند بیان کرد: تجارب کم من در سینما نشان می‌دهد که نه می‌توان و نه باید فضایی را رها کرد. ورود به سینما اساسا کار سختی است و باید سال‌ها برای حضور جدی در آن تلاش کرد. حال وقتی فیلمسازی امری گران و منوط به تامین سرمایه می‌شود، کار برای فیلمساز دشوارتر نیز هست.

وی درباره سپردن فرآیند تایید صلاحیت فیلم‌اولی ها به بنیاد سینمایی فارابی و فعالیت شورایی ویژه آن افزود: کسانی که پیش از این به سرمایه دسترسی داشتند، علی‌رغم میزان صلاحیت خود ممکن بود به صرف دسترسی به هزینه تولید یک فیلم به شخصه یا ارتباط با سرمایه‌گذارانی که از ساخت فیلم‌شان حمایت کنند و بودجه‌اش را تامین کنند، فیلم خود را بسازند.

این کارگردان خاطر نشان کرد: فرآیند تایید صلاحیت فیلم اولی‌ها توسط یک شورا یک روند تسهیل گر است و نسبت به شرایط قبلی، در حال حاضر کارگردانان مسیر بهتری را طی می‌کنند و شرایط عادلانه‌تری برای ورودشان به سینما و پیگیری فیلمنامه‌هایی که حرفی برای گفتن دارند و می‌توانند قصه‌ای جذاب را دربربگیرند، فراهم می‌شود.

گفتنی است ۸۷ فیلمساز مورد تایید شورای تایید صلاحیت فیلم‌اولی‌ها با دریافت گواهینامه‌های خود به تازگی به سینمای بلند معرفی شده‌اند.

 

 

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->