سخنگوی دولت با حضور در فارابی و تماشای «شماره 10»:

فارابی در جشنواره فیلم فجر 41 خوش درخشیده است

فارابی در جشنواره فیلم فجر 41 خوش درخشیده است

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت با حضور در بنیاد سینمایی فارابی بیان کرد: فارابی با داشتن 9 فیلم در جشنواره فیلم فجر خوش درخشیده است؛ هم تنوع موضوعی در آثارش در جشنواره فیلم فجر داشت و هم ژانرهای متعددی را در به کار بسته بود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت شامگاه پنجشنبه 20 بهمن با حضور در بنیاد سینمایی فارابی با سیدمهدی جوادی مدیرعامل نهاد ملی سینمای ایران دیدار کرد.

جهرمی بعد از تماشای «شماره 10» درباره این فیلم گفت: الحمدالله امسال هم بنیاد سینمایی فارابی با داشتن 9 فیلم در جشنواره فیلم فجر خوش درخشیده است وهم این رویداد مورد استقبال مردم قرار گرفته؛ علی‌رغم این که خیلی‌ها علیه جشنواره و تحریم آن حرف‌هایی می‌زدند و این گفته‌ها نشان می‌داد آن‌ها، هنر را به خوبی نمی‌شناسند. زیرا هنر متعلق به مردم است. مردم هم آن را دوست دارند و هم رهایش نمی‌کنند. امسال تعداد فیلم های جشنواره حتی نسبت به سال گذشته افزایش هم یافته است.

وی افزود: فارابی هم تنوع موضوعی در آثار امسالش در جشنواره فیلم فجر داشت و هم ژانرهای متعددی را در آثارش به کار بسته بود. این مجموعه به معنای واقعی امسال خوش درخشید و فیلم های خوبی را هم در جشنواره عرضه کرد؛ از جمله «شماره 10» که فیلمی خوش ساخت و مبتنی بر داستانی واقعی است و داستان دفاع مقدس را از منظری متفاوت بررسی کرده است.

بهادری جهرمی عنوان کرد: چهره‌ها و ادبیات مطرح شده در فیلم، همگی از نگاه متعارف به دفاع مقدس و جنبه های معنوی فیلم ناشی شده‌اند و مفاهیم مقاومت، استقلال و دفاع را در کنار ایستادگی و حمیت ملی بزرگمردان دفاع مقدس به خوبی نمایش داده است. به مدیران فارابی خدا قوت می‌گویم که آنقدر خوب عمل کردند و در جشنواره امسال نشان دادند هم حوزه فرهنگ و هنر برای دولت جدی است، هم مردم از فرهنگ و هنر حمایت می کنند. خبر اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر برای زلزله زدگان خوی را نیز شنیدیم که اتفاق بسیار خوبی است و باز هم تاکید می‌کند برگزاری این رویداد و رویدادهای مشابه آن برای مردم صورت می گیرد و متعلق به آن هاست.

چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر تا 22 بهمن 1401 در حال برگزاری است. بنیاد سینمایی فارابی با 9 فیلم در این رویداد حضور دارد.

 

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->