در بازدید سخنگوی وزارت امور خارجه از بنیاد سینمایی فارابی مطرح شد:

دیپلماسی سینمایی در دستور کار وزارت امور خارجه/ تسهیل امور کنسولی و پشتیبانی وزارت امورخارجه در رویدادهای سینمایی

دیپلماسی سینمایی در دستور کار وزارت امور خارجه/ تسهیل امور کنسولی و پشتیبانی وزارت امورخارجه در رویدادهای سینمایی

جلسه مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امورخارجه برای همکاری و تعامل دستگاه دیپلماسی با سینما به منظور ارتقاء و پیشبرد سینمای ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه به همراه مدیران مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای این وزارتخانه از بنیاد سینمایی فارابی بازدید و در جریان آخرین تحولات سینمای ایران قرار گرفتند.

در این دیدار سید مهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی ضمن تأکید بر لزوم ارتباط بنیاد سینمایی فارابی با دستگاه دیپلماسی برای ارتقا و پیشبرد سینمای ایران به شرح بخشی از تاریخچه و فعالیت‌های بین‌المللی این بنیاد در طول سال‌های فعالیت خود و جایگاه این بنیاد به عنوان نهاد ملی سینما ایران در عرصه‌های بین المللی  پرداخت. جوادی با اشاره به فرصت ها و چالش‌های پیشرو سینماگران برای فعالیتهای بین المللی از دستگاه دیپلماسی خواست تا با پشتیبانی از سینماگران زمینه فعالیت بین‌المللی آنها را تسهیل کند.

براساس این گزارش، ناصر کنعانی نیز در ادامه این دیدار ضمن اعلام آمادگی دستگاه دیپلماسی برای گسترش تعاملات بین‌المللی سینمای ایران و تاکید بر ارتباط بیشتر وزارت امور خارجه با نهادهای سینمایی، خصوصاً بنیاد سینمایی فارابی، سینمای ایران را یکی از فعالیت‌های کشور دانست که در دیدارهای بین المللی دیگر کشورها به موفقیت آن طی این سال‌ها اذعان داشته و دارند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در این نشست سینمای ایران را یکی از داشته‌های فرهنگی ایران در جهان برشمرد که حتی در بین سیاستمداران کشورهای منطقه و جهان طرفدار دارد و آن را به عنوان یک سینمای خاص که پیام انسانی دارد می‌شناسند.

وی با اشاره به زبان فراگیر هنر خصوصاً سینما در بین مخاطبان اظهار کرد: سرمایه بزرگ سینمای ایران را می‌توان در خدمت اهداف ایران بزرگ و قدرتمند و نظام اسلامی قرار داد. باید از این دستاورد ارزشمند در جهت شناساندن ایران اسلامی و اهدافش در دنیا استفاده کرد.

کنعانی در پایان افزود: متاسفانه رسانه‌ها در دنیای امروز پردازش درستی به اخبار ایران ندارند و هر آنچه خود می‌خواهند به عنوان خبر به مردم منتقل می‌کنند. ما باید بتوانیم از زبان سینما استفاده کرده و واقعیت‌های جامعه ایران را برای مردم به نمایش بگذاریم.

 در این دیدار صمیمی که اصغر فارسی معاون توسعه مدیریت و منابع  سازمان سینمایی، رائد فریدزاده معاون امور بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی، سید صادق موسوی مدیرکل دفتر امور جشنواره‌ها و همکاری‌های بین‌الملل سازمان سینمایی، علیرضا دلخوش معاون همکاری‌های فرهنگی و سمن‌های مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امورخارجه و دیگر مدیران این مرکز حضور داشتند درخصوص مسائل گوناگون سینمای ایران از جمله رویدادها و جشنواره‌های بین‌المللی سینمایی، موضوعات کنسولی و صدور ویزای سینماگران و سایر موضوعات حوزه دیپلماسی سینمایی بحث و تبادل نظر شد و مقرر گردید که به منظور پیگیری موضوعات فی مابین کارگروه مشترکی تشکیل گردد.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->