شماره 237 ماهنامه «فیلم نگار» منتشر شد

شماره 237 ماهنامه «فیلم نگار» منتشر شد

دویست و سی و هفتمین شماره ماهنامه فیلم نگار ویژه آبان 1401 منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در ابتدای مطالب این شماره، هفتاد و سومین قسمت از سلسله یادداشتهای سینمای عاشورایی به زیور طبع آراسته شده است. سپس سیناپس سریال «یاغی» و فیلم سینمایی «شین» را به همراه نقد و تحلیل هایی درباره این آثار می خوانیم.

در بخش پرونده به زندگی و آثار دارن آرونوفسکی پرداخته شده و علاوه بر مصاحبه ای با او، مطالب دیگری از جمله رتبه بندی فیلمهای دارن آرونوفسکی از لحاظ فیلمنامه نویسی، ده قانون دارن آرونوفسکی برای فیلمنامه نویسان سینمای مستقل، درباره وسوسه جاودانگی و تبارشناسی کابوس در آثار این فیلمساز  هم دیده می‌شود.

بخش سینمای جهان با سیناپس «تصمیم جدایی» و گفت و گو با پدیدآورنده سریال «پیشنهاد» آغاز می شود و در ادامه مقاله‌ای درباره مطالعه تطبیقی رمان و فیلمنامه «جایی برای پیرمردها نیست» را می خوانیم. «چگونه فیلمنامه خود را بفروشید؟» نیز عنوان صفحات بن مایه است.

فیلمنامه کامل این شماره به «21 گرم» نوشته گی یرمو آریاگا اختصاص دارد که میثا محمدی آن را به فارسی برگردانده است. یادداشت مترجم، سکانس طلایی و نقدی بر این فیلمنامه مطالب پایانی این شماره را تشکیل می دهند.

«فیلم‌نگار» به صاحب امتیازی بنیاد سینمایی فارابی منتشر می‌شود و نصرت‌الله تابش مدیر مسئول و سردبیر میثم محمدی دبیر تحریریه فیلم‌نگار هستند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه این شماره و استفاده از مطالب شماره‌های قبلی مجله به سایت www.filmnegar.ir مراجعه کنند.

 

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->