شماره ۲۳۴ فیلم‌نگار منتشر شد

شماره ۲۳۴ فیلم‌نگار منتشر شد

شماره دویست‌وسی‌وچهارم ماهنامه «فیلم نگار» در ۱۲۲ صفحه به صورت دیجیتال منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، دویست‌وسی‌وچهارمین شماره ماهنامه فیلمنامه‌نویسی «فیلم نگار» در ۱۲۲ صفحه به صورت دیجیتال منتشر و در سایت مجله در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.

در بخش سینمای ایران، ابتدا سیناپس فیلم‌های «زالاوا»، «پیتوک»، «طلاخون» و «بی‌صدا حلزون» را می‌خوانیم و در ادامه نقدهایی که منتقدان مجله بر روی این آثار نوشته‌اند.

گفت‌وگو با ارسلان امیری نویسنده و کارگردان فیلم «زالاوا» و گفت‌وگو با حمید یوسفی نویسنده و کارگردان فیلم کوتاه «سمعک» از دیگر مطالب این بخش هستند.

پرونده موضوعی این شماره به «درام چندپیرنگی» اختصاص دارد که در سالیان اخیر، به یکی از رایج‌ترین انتخاب‌های فیلمنامه‌نویسان برای پیشبرد اهداف داستانی‌شان تبدیل شده است. ۱۰ فیلم داستانی مهم با ساختار درام چندپیرنگی، بررسی فلسفه‌ورزی در درام‌های چندپیرنگی، درام‌های چندپیرنگی در سریال‌های عصر طلایی تلویزیون و گفت‌وگوی جمعی پیرامون مقوله درام چندپیرنگی در فرهنگ فیلمنامه‌نویسی از مطالب این بخش به شمار می‌روند.

در بخش سینمای جهان، ابتدا سیناپس فیلم‌های «مرد شمالی»، «آثاری بر جای نگذار» و «سنگینی تحمل‌ناپذیر استعداد عظیم» را می‌خوانیم و سپس نقد این آثار و مصاحبه‌هایی که با خالقان این فیلم‌ها انجام شده است.

مطالعه تطبیقی رمان و دو اقتباس سینمایی «جنایت و مکافات»، «گسترش کاراکتر و روش نوشتن یک کاراکتر عالی» و «چگونه در رقابت‌های نقل شفاهی برنده شوید» سایر مقاله‌های این بخش هستند.

فیلمنامه کامل این شماره به «شاه ریچارد» نوشته زک بایلین اختصاص دارد که ملیکا هلالی آن را به فارسی برگردانده است.

یادداشت مترجم، سکانس برگزیده، یک نقد و گفت‌وگویی جمعی درباره این فیلمنامه، پایان‌بخش مطالب این شماره هستند.

«فیلم‌نگار» به صاحب امتیازی بنیاد سینمایی فارابی منتشر می‌شود و نصرت‌الله تابش مدیر مسئول و سردبیر میثم محمدی دبیر تحریریه فیلم‌نگار هستند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه این شماره و استفاده از مطالب شماره‌های قبلی مجله به سایت www.filmnegar.ir مراجعه کنند.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->