قیمت بلیت «زالاوا» هم شناور می‌شود

قیمت بلیت «زالاوا» هم شناور می‌شود
مدیر تجاری‌سازی و توسعه بازار بنیاد سینمایی فارابی می‌گوید با توافق انجام‌گرفته با سرمایه‌گذاران و پخش‌کننده، "زالاوا" هم به مانند هناس و بدون قرار قبلی راه شناورسازی قیمت بلیت را پیش خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی مرادخانی، مدیر تجاری‌سازی و توسعه بازار بنیاد سینمایی فارابی با بیان اینکه وضعیت بغرنج گیشه، واقعیتی غیرقابل انکار است، گفت: لازم است با همفکری و مشارکت تمامی سینماگران برای حل این مشکل، تلاش‌های جدّی صورت بگیرد. البته وضعیت پیش‌آمده به یکی دو دلیل باز نمی‌گردد و باید ریشه‌های اصلی آن مورد بررسی قرار گیرد.

او یکی از مهم‌ترین دلایل وضع موجود به‌ویژه در سال جاری را افزایش قیمت بلیت سینماها و افزایش فشارهای معیشتی خواند و ادامه داد: اگر یک خانواده 4 نفره در تهران بخواهند با اتومبیل شخصی به سینما بروند و تنقلاتی هم تهیه کنند، باتوجه به قیمت‌های فعلی باید چیزی نزدیک به 400-500 هزار تومان هزینه کنند که در شرایط فعلی بسیاری از افراد ترجیح‌شان حذف چنین هزینه‌ای از سبد خانواده‌شان است. به هر حال طبیعی‌ست اولین چیزی که در وضعیت فشار اقتصادی از سبد هزینه خانوار حذف شود، همین موضوع مهم فرهنگ و هنر و مشخصا سینما باشد.

مدیر تجاری‌سازی و توسعه بازار بنیاد سینمایی فارابی با بیان اینکه یکی از راه حل‌های زودبازده برای بازگشت رونق به سینماها شناورکردن قیمت بلیت است، افزود: از همین الان مشخص است که اجرای طرح شناورسازی قیمت بلیت به طور جدی در بازگشت مردم به سینما تاثیرگذار خواهد بود و این مهم برای ما در افزایش معنادار مخاطبان دو فیلم بدون قرار قبلی و هناس کاملا مشهود است. این دو فیلم در موضوع شناورسازی قیمت بلیت‌ها پیش‌قدم شدند و از روزی که این کار را شروع کردند تعداد مخاطبانشان به طور جدی افزایش پیدا کرده است.

او با تأکید بر اینکه ما این طرح را یکی از راه‌های بازگشت رونق به گیشه سینماها می‌دانیم، اظهار کرد: فارابی نیز حمایت عملی خود را  با شناورسازی قیمت بلیت فیلم "بدون قرار قبلی" اثبات کرده است، از این‌رو با عوامل و پخش‌کننده فیلم "زالاوا" هم که با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی ساخته شده و اکنون روی پرده قرار دارد صحبت کرده‌ایم تا طی روزهای پیش‌رو این فیلم هم به شناورسازی قیمت‌ها خواهد پیوست.

مرادخانی با اشاره به اینکه البته افزایش قیمت بلیت تنها دلیل این وضعیت نیست، افزود: دلیل اصلی را باید در فاصله گرفتن سینما از مردم و تفاوت‌های بنیادین پیش‌آمده در فناوری‌ها و رسانه‌ها جستجو کرد. اینکه دغدغه‌ها و جهانِ فکری سینماگران ما چه اندازه با واقعیت‌های موجود جامعه و متن زندگی مردم انطباق دارد، موضوعی‌ است که به‌نظرم تاثیر اصلی فاصله مردم از پرده سینما را  در آن باید جستجو کرد.

وی درباره تأثیر پلتفرم‌ها نیز گفت: از سوی دیگر شرایط سینما با افزایش ضریب‌نفوذ اینترنت و شبکه نمایش خانگی تفاوت‌های بسیاری کرده است. دنیا دارد کم‌کم به سمت انطباق سینما و جهان‌های مجازی تازه مانند متاورس می‌رود و سینما به مفهوم عام در سطح جهانی دستخوش تغییر قرار گرفته است. به همین خاطر ما هم باید خودمان را برای مواجهه با چنین مسائلی آماده کنیم و مواجهه منطقی و معقولی با چنین مفاهیم تازه‌ای داشته باشیم. البته فارابی در طرح تحول خود ضرورت این موضوع را پیش‌بینی کرده است و امیدواریم در ادامه مسیر هم بتوانیم رویکردی فعالانه‌ای اتخاذ کنیم.

 

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->