عوامل «بدون قرار قبلی» از کادر درمان تقدیر کردند

عوامل «بدون قرار قبلی» از کادر درمان تقدیر کردند

نمایش ویژه فیلم سینمایی «بدون قرار قبلی» و مراسم تقدیر از کادر درمان برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در این مراسم که روز شنبه 11 تیرماه با اجرای اسماعیل باستانی در سینما فرهنگ برگزار شد، پیش از نمایش فیلم بدون قرار قبلی، مراسم تقدیر از شش نفر از اعضای کادر درمان به نمایندگی از جامعه پزشکی کشور برگزار شد.

در ابتدای مراسم اسماعیل باستانی مجری مراسم گفت: باید یک خسته نباشید بگویم به شما عزیزان کادر درمان که به نمایندگی از همه پزشکان و پرستاران کشور در این جمع حضور دارید.عزیزانی که در این چند سال تمام قد ایستادید برای آنکه مردم سرزمینم در سلامت باشند. ما بسیاری از عزیزانمان را از دست دادیم، شما عزیزان خیلی از همکارانتان را از دست دادین ولی در این بازی دل مردم گرم شد به کادر درمان. من به نمایندگی از تمام دوستان و همکارانم تمام قد پیش روی شما ایستاده ام.

در ادامه کلیپی از هنرمندانی که در این دو سال به دلیل بیماری کرونا درگذشته بودند، پخش شد.

در بخش دوم برنامه که به تقدیر از کادر درمان اختصاص داشت، دکتر علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و فرمانده سابق ستاد کرونای استان تهران، دکتر مصطفی جلالی فخر متخصص بیماری های داخلی و منتقد سینما، دکتر علیرضا یارقلی پزشک، کارشناس، مجری و تهیه کننده برنامه های پزشکی سیما، پرستو آریاملو مدیر پرستاری مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، محمد الهی پور مترون بیمارستان شهدای پاکدشت و رحیم قلی زاده واکسیناتور، به نمایندگی از کادر درمان به پاس تلاش ها و مدیریت اثر بخش شان در دوران اپیدمی کرونا در این مراسم مورد تقدیر قرار گرفتند.

دکتر مصطفی جلالی فخر در سخنانی کوتاه گفت: من به همه همکارانم خسته نباشید می گویم که در این دو سال درگیری کشور با ویروس کرونا در کنار مردم قرار گرفتند و برای حفظ سلامتی شان تلاش کردند. تاریخ بهترین قاضی خواهد بود که در این دوران بر کادر درمان چه ها گذشته است.

دکتر علیرضا یارقلی نیز ادامه داد: بخشی از فیلم «بدون قرار قبلی» به جامعه پزشکی ارتباط دارد و آن را روایت می کند، من در دوران پاندمی کرونا بخشی از وظیفه ام را در آی سی یو بیمارستان در کنار بیماران گذراندم و بخشی دیگر نیز به اطلاع رسانی و بحث سلامتی مردم عزیزم اختصاص داشت. که این ها را نعمت پروردگار می دانم که توانسته ام در خدمت مردم عزیزمان باشم. من به نمایندگی از جامعه پزشکی اینجا حضور دارم، به همه همکارانم خسته نباشید می گویم و دست تک تک شان را می بوسم.

پرستو آریاملو همچنین ضمن ابراز خوشحالی از حضور در جمع کادر درمان اظهار داشت: از همه همکاران قدردانی می کنم که این عضو حقیر را به نمایندگی از قشر پرتلاش کادر درمان پذیرفته اند که در این جمع حضور داشته باشیم و می دانم که فشار سختی را در این مدت متحمل شده اند. همیشه وقتی صحبت از کادر درمان می شود ذهن ها به سمت پزشکان و پرستاران کشیده می شود ولی باید بگویم که در کنار این عزیزان، کادر خدمات بیمارستان ها، آزمایشگاه، رادیولوژی، تجهیزات پزشکی و همه افراد شاغل در بیمارستان ها و مراکز درمانی به صورت شبانه روزی در این مدت فعالیت کردند تا بتوانند به مردم عزیزشان خدمت کنند. اگر امروز خیالی آسوده و بدون اضطراب از ویروس اینجا کنار هم جمع شده ایم ماحصل تلاش های همکارانمان است، دست تک تک شان به خصوص پرستاران عزیز کشورم را می بوسم که فشارهای مضاعفی را متحمل می شوند و به واسطه وظایفشان بیشتر از بقیه در کنار بیمارنشان حضور دارند.

محمد الهی پور مترون بیمارستان شهدای پاکدشت نیز که در این برنامه به دلیل مدیریت اثربخشش در دوران اپیدمی کرونا مورد تقدیر قرار گرفت، گفت: من در دوران جنگ نیز در بیمارستان فعالیت می کردم. در آن دوران با هر حمله ای که اتفاق می افتاد نهایتا یک هفته یا دو هفته بیمارستان ها شلوغ بود ولی در دوران کرونا شاهد بودم که همکارانم به دلیل پیک های متعدد ویروس، شش ماه بدون وقفه در حال فعالیت هستند. من از همینجا به همه این عزیزان خسته نباشید می گویم و قدردانشان هستم.

دکتر علیرضا زالی نیز به عنوان فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران آمار بسیار قابل توجهی از معالجه بیماران کووید 19  در تهران اعلام کرد و گفت: با رشادت ها و تلاش های شبانه روزی همکاران مان از شروع پاندمی کرونا تا به امروز 2 میلیون و 900هزار بیمار سرپایی در مراکز درمانی مورد معالجه قرار گرفته اند، 720 هزار بیمار با تشخیص احتمالی و قطعی کووید 19 در مراکز درمانی سرپایی تهران درمان شده اند. لازم است که آماری عجیب و حیرت انگیز به شما عزیزان در مورد بستری بیماران کرونایی اعلام کنم که این عدد بالغ بر بستری 491 هزار بیمار در استان تهران در بخش کرونا بوده است که به لطف خدا از مجموع بستری ها در استان تهران تا به امروز 5/92 درصد بیماران با حال عمومی مناسب مرخص شدند. که حاصل تلاش های بی وقفه کادر بهداشت و درمان است و بسیار غرور آفرین است.

وی همچنین در مورد آمار واکسیناسیون شهروندان تهرانی گفت: بالغ بر 10 میلیون و 500 هزار نفر دریافت دز اول و 9 میلیون و 800 هزار نفر دز دوم و 5 میلیون و 600 هزار دز سوم واکسن را دریافت کرده اند که این آمار پر افتخار حاصل تلاش های کادر درمان و جامعه پزشکی است که امید است با احقاق حق و جبران مطالباتشان بتوانیم قدردانشان باشیم.

در پایان بخش دوم برنامه اسماعیل باستانی مجری برنامه از رحیم قلی زاده یکی از اعضای کادر درمان حاضر برروی سن به دلیل آمار بالایی که در نمونه گیری و واکسن در دوران کرونا داشته اند قدردانی کرد.

در بخش بعدی برنامه هنرمندانِ در سالن بر روی سن حاضر شدند. الهام پاوه نژاد، الهام کردا، محمدرضا غفاری، محمد بحرانی، صدف اسپهبدی، امین میری، مصطفی مستور و پیمان طالبی در کنار بهروز شعیبی و محمود بابایی قرار گرفتند.

ابتدا محمود بابایی تهیه کننده فیلم «بدون قرار قبلی» در سخنانی کوتاه ضمن ابراز خوشحالی از حضور در جمع کادر درمان، از زحمات این عزیزان قدردانی و تشکر کرد.

در ادامه الهام پاوه نژاد بیان کرد: از دعوت دوستان دست اندرکارن فیلم «بدون قرار قبلی» برای تماشای این فیلم تشکر میکنم. خوشحالم که امشب در کنار شما عزیزان هستم و فیلم را در شرایط بهتری می بینم. گرچه شنیده می شود که آمار کرونا رو به افزایش است ولی امیدوارم که دیگر به آن روزهای سخت برنگردیم. روزهای پایانی و دردناک اسفندماه 98 که من دکتر زالی عزیز را شناختم، روزهایی بود که متاسفانه فرشته طائرپور نازنین را به خاطر بیماری کرونا از دست داده بودیم و در خدمت ایشان بودیم به خاطر روزهای بحرانی که در پیش داشتیم. در اینجا بد نیست یادی شود از واکسیناسیونی که با تاخیر انجام شد و ما متاسفانه بسیاری از عزیزانمان را چه در بین مردم، چه هنرمندان و چه کادر درمان از دست دادیم.

صدف اسپهبدی همچنین گفت: باعث افتخار من است که در این برنامه در کنار شما عزیزان حضور دارم. اگر در این روزها با خیال آسوده من و عزیزانمان در سلامت هستیم و نفس می کشیم، به خاطر زحمات کادر درمان است و ما قدردان شما هستم.

مصطفی مستور نیز اظهار داشت: بسیار خوشحالم که عضوی کوچکی از این جمع هستم، جای خانم پگاه آهنگرانی عزیز هم بسیار خالیست و متاسفم که دوستان دست اندرکار جشنواره فیلم فجر به هر دلیلی بازی خوب ایشان و خانم الهام کردا را نادیده گرفتند.

پیمان طالبی مجری برنامه طبیب نیز ادامه داد: بابت حضورم در این برنامه و دعوت عوامل فیلم «بدون قرار قبلی» بسیار سپاسگزارم. من یک بار این فیلم را دیده ام و امشب قرار است برای دومین بار با افتخار فیلم را بینم و مطمئنم کسانی که تا کنون فیلم را ندیده اند از تماشای آن بسیار لذت خواهند برد.

محمد بحرانی همچنین گفت: به همه شما عزیزان کادر درمان به خاطر تمام سختی هایی که در طی این مدت کشیده اید خسته نباشید می گویم. امشب میخواهم یادی کنم از زنده یاد صادق صفایی نازنین که سال گذشته از بین ما رفتند. بازیگر توانمند و فوق العاده ای که استاد بسیاری از ما بود و در فیلم ماندگار آژانس شیشه ای با بهروز شعیبی عزیز نیز همبازی بود. روح ایشان و بقیه درگذشتگان شاد باشد.

امین میری گفت: من به نوبه خودم یک قدردانی ویژه دارم از عزیزان کادر درمانی که سر صحنه پروژه های سینمایی و تلویزیونی حاضر می شدند با وجود تمام اضطراب ها و هراس هایی که از ویروس کرونا وجود داشت، حضور این عزیزان حس آرامش را به گروه ها منتقل می کرد.

بهروز شعیبی خاطر نشان کرد: فیلم «بدون قرار قبلی» برای من لحظات، احساسات و پیامدهای خوبی در پی داشت. یکی از اتفاقات مهم و ارزشمند برای من این بود که دوستان هنرمند و بازیگری که در این پروژه نقشی نداشتند به حمایت از این فیلم آمدند و من از این عزیزان بسیار قدردانی میکنم. اتفاق مهم دیگری هم که برای من در پی تولید این پروژه رقم خورد آشنایی و اراداتی است که با دکتر زالی عزیز دارم. در ایامی اپیدمی کرونا همه ما روزهای محزون و دلهره آوری داشتیم و همیشه دکتر زالی نازنین علیرغم تمام سختی ها که به ایشان و کادر درمان وارد بود، با آرامشی دوست داشتنی برای آگاهی بخشی مردم از این ویروس در رسانه ملی حاضر می شدند. همه ما مدیون زحمات ایشان، پزشکانی چون دکتر یارقلی و جلالی فخر، پرستاران و کادر درمان هستیم. خدا قوت و خسته نباشید.

در پایان برنامه و قبل از شروع نمایش فیلم «بدون قرار قبلی»، نماهنگ این فیلم با صدا و تصویر محمد معتمدی ساخته مجتبی اسماعیل زاده پخش  و به کادر درمان تقدیم شد.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->