شماره 231 ماهنامه فیلم نگار منتشر شد

شماره 231 ماهنامه فیلم نگار منتشر شد

دویست و سی و یکمین شماره ماهنامه «فیلم نگار» ویژه اردیبهشت 1401 در 122 صفحه به صورت دیجیتال منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در بخش سینمای ایرانِ این شماره فیلمهای «روز صفر»، «شهربانو»، «قدغن» و «سگ بند» معرفی و مورد تحلیل قرار گرفته اند.

در بخش پرونده، به مفهوم تمثیل در فیلمنامه نویسی پرداخته شده که شامل مطالب متنوعی است. از جمله: تعریف تمثیل و نمونه های آن در ادبیات و سینما، راهنمایی برای خلق تمثیل در فیلمنامه، تمثیل در سریالهای عصر طلایی نوین تلویزیون و گفت‌وگوی جمعی پیرامون مفهوم تمثیل در فرهنگ فیلمنامه‌نویسی.

در بخش سینمای جهان، ابتدا سیناپس فیلمهای «گزارش فرانسوی»، «کیمی»، «کوچه کابوس» و «قاتلان باغچه» را می‌خوانیم و سپس نقدهایی بر این فیلم‌ها و مصاحبه‌هایی که با پدیدآوردندگان این آثار انجام شده است.

مطالعه تطبیقی رمان و فیلمنامۀ «لبه تیغ»، ۹ روش برای بهبود خلاقیت در نگارش فیلمنامه و چه کسی از نقل شفاهی فیلمنامه می‌ترسد؟ سایر عناوین این بخش را تشکیل می‌دهند.

فیلمنامه کامل این شماره به «ریکاردو بودن» نوشته آرون سورکین با ترجمه مهران آرین اختصاص دارد. یادداشت مترجم، سکانس برگزیده، یک نقد و گفتگوی دو منتقد مجله درباره این فیلمنامه، پایان بخش مطالب این شماره هستند.

«فیلم‌نگار» به صاحب امتیازی بنیاد سینمایی فارابی منتشر می‌شود و نصرت‌الله تابش مدیر مسئول و سردبیر میثم محمدی دبیر تحریریه فیلم‌نگار هستند.

علاقمندان می‌توانند جهت تهیه این شماره و استفاده از مطالب شماره‌های قبلی مجله به سایت www.filmnegar.ir مراجعه کنند.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->