«شهربانو»؛ تنها فیلم ایرانی جشنواره جهانی سیدنی

«شهربانو»؛ تنها فیلم ایرانی جشنواره جهانی سیدنی

«شهربانو» از محصولات بنیاد سینمایی فارابی به عنوان تنها نماینده ایران در رقابت فیلم‌های سینمایی جشنواره جهانی فیلم سیدنی انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، فیلم سینمایی «شهربانو» به کارگردانی مریم بحرالعلومی، تهیه‌کنندگی پگاه احمدی و مشارکت بنیاد سینمایی فارابی که این روزها در پلتفرم‌های فیلیمو و نماوا به صورت آنلاین اکران شده، تنها فیلم منتخب از ایران در جشنواره جهانی فیلم سیدنی SWFF است که برای جایزه بهترین فیلم سینمایی با دیگر آثار رقابت می‌کند.

جشنواره جهانی فیلم سیدنی که ۴ تا ۸ می ‌در شهر سیدنی استرالیا برگزار می‌شود استعدادهای جدید و نوظهور در فیلمسازی را کشف کرده و پرورش می‌دهد. این جشنواره یکی از جشنواره‌های مورد تایید شب تهیه‌کنندگان لس آنجلس آمریکا است و تمام فیلم‌های منتخب به‌طور خودکار در این رویداد قرار می‌گیرند که فرصتی خواهد بود تا آثار برگزیده برای گروهی از تولیدکنندگان برجسته فیلم در هالیوود نمایش داده شوند.

شب تهیه کنندگان لس آنجلس با همراهی Cinematory، آژانس سینمایی تارکوفسکی و تهیه کننده هالیوودی Bhavani Rao (عضو PGA) در موسسه فیلم و تئاتر لی استراسبرگ در غرب هالیوود برگزار می‌شود که برای بسیاری از کارگردانان می‌تواند منجر به ورود آن‌ها به جریان اصلی سینمای هالیوود شود.

شهربانو مادر سه فرزند است که به جرم انتقال مواد مخدر به حبس ابد محکوم شده است. او پس از یازده سال زندان، برای شرکت در عروسی پسرش برای چند روز از زندان آزاد می‌شود. با این حال، این آزادی موقت او را با جنبه دیگری از زندگی خود و خانواده‌اش قبل از بازگشت به زندان روبه‌رو می‌کند. فرشته صدرعرفایی، بهناز جعفری، گلاره عباسی، سامان صفاری، محمد ولی‌زادگان، علی کیان‌ارثی و بهرنگ علوی، با حضور یوسف تیموری نقش‌آفرینان این فیلم هستند.

گفتنی است این فیلم که از محصولات بنیاد سینمایی فارابی است تاکنون در جشنواره‌های  بین‌المللی فیلم زردآلوی طلایی ارمنستان و داکا حضور داشته و جایزه اول بخش فیلمسازان زن بیستمین جشنواره بین‌المللی داکا را نیز دریافت کرده است.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->