با حضور وزير میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بنياد سينمايي فارابی مطرح شد؛

سينما ابزار كارآمدی در توسعه گردشگری

سينما ابزار كارآمدی در توسعه گردشگری

وزير میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با حضور در بنياد سينمايي فارابي به بازديد از بخش‌هاي مختلف اين بنياد از جمله ساختمان تاريخي قوام پرداخت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، مهندس سید عزت‌الله ضرغامی در بازدید از بنیاد سینمایی فارابی در جريان مرمت و بازسازي بخش‌هاي مختلفي از بافت و بناي تاريخ خانه قوام‌السلطنه قرار گرفت كه توسط بنياد سينمايي فارابي و تحت نظارت ميراث فرهنگي انجام پذيرفته است.

ضرغامي در اين بازديد ضمن تشكر از اهتمام بنياد فارابي در نگهداري اصولي از فضاي تاريخي اين بنياد، با يادآوري آثار ماندگار سينماي ايران كه در بنياد سينمايي فارابي ساخته شده است به نقش مؤثر اين بنياد در سينماي پس از انقلاب اشاره كرد.

مهندس ضرغامی با تأكيد بر نقش سينما در توسعه توريسم و گردشگري از پيشنهاد مديران فارابي براي ساخت سري آثار داستاني مرتبط با حوزه میراث فرهنگی و گردشگري استقبال كرد.

در اين ديدار دکتر سید مهدی جوادی مديرعامل بنياد سينمايي فارابي با ارائه گزارشي از اقدامات اين بنياد در مرمت و نگهداري بخش تاريخي خانه قوام‌السلطنه مانند درب‌ها، بخش شرقي و طاق‌هاي بيروني از همكاري خوب اداره كل ميراث فرهنگي استان تهران، سازمان زیباسازی شهر تهران و مديريت موزه آبگينه به خاطر مشارکت در مرمت و بهسازی عمارت تاریخی ساختمان بنیاد (خانه قوام السلطنه) تشكر كرد.

همچنين جوادي با ارائه گزارشي از فعاليت‌هاي بنياد سينمايي فارابي، آثار سينمايي كه تصويرگر و روايت‌گر شكوه تمدني ايران زمين باشند را يكي از خلاهاي سينماي امروز دانست و با تأكيد بر ظرفيت‌هاي سينما براي كمك به صنعت توريسم كشور ابراز اميدواري كرد در اين دوره با حمايت‌هاي مهندس ضرغامي كه خود نيز از اهالي و مديران سينمايي محسوب مي‌شوند، شاهد توليد آثار مشتركي در اين حوزه بين بنیاد سینمایی فارابي و وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی باشيم.

 

 

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->