بلوغ کارگردانی شعیبی

بلوغ کارگردانی شعیبی

حجت الاسلام زائری با حضور در بنیاد سینمایی فارابی به تماشای فیلم «بدون قرار قبلی» نشست.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا زائری پس از تماشای فیلم «بدون قرار قبلی» درباره این فیلم نوشت:

كاري كه با داستان كوتاه مصطفى مستور و فيلمنامه فرهاد توحيدي و... شروع شود و به بازي مصطفى زماني و كارگرداني بهروز شعيبي برسد معلوم است چه قدر ديدني و ارزشمند خواهد بود.
به نظرم بهروز شعيبي نازنين و عزيز در اين كار به بلوغ كارگرداني خود رسيده و بيش از همه كارهاي خود با ظرافت و هنرمندانه روايت مي‌كند. اگر هنر كارگردان سينما داستان‌گويي قدرتمندانه و اثرگذار باشد، اين كار شعيبي جايگاه او را در سينما بيش از گذشته تثبيت خواهد كرد و اين كار را با بازي فوق العاده و هنرمندانه پگاه آهنگراني حتى براي مخاطب جهاني نيز جذاب و ديدني مي‌سازد.
مفهوم محوري فيلم هويت است و داستان با مشت خاكي شروع مي‌شود كه پدر در هنگام مرگ برداشته و ميراث پدري هم قطعه‌اي خاك مقدس است و آغاز فيلم دست افشاني و پاي كوبي بر خاك است.
جستجوي پدر كه ريشه و خاك است با تعليق و گره افكني هاي متعدد داستان تا پايان فيلم ادامه دارد و نماهاي متنوع روستا و شور زندگي و تعلق به خانواده بيننده را با خود همراه مي كند تا جايي كه مسافر جستجوگر مي‌فهمد كسي كه در پي او مي‌گردد هميشه با او همراه و در ارتباط بوده و او نمي‌دانسته. فيلم تابلويي است كه كارگردان هر جزء آن را با ظرافت و هوشمندي نقش زده و اجزاي متنوع آن به دقت با هم مرتبط هستند.
فيلم بدون آن كه شعار بدهد يا بخواهد پيام‌هاي گل درشت منتقل كند، محتوايي عميق و بسيار غني دارد و از جهت علمي هم دقيق و درست است.
گمان مي كنم اگر بخواهيم در گستره بين المللي هم از خودمان حرفي بزنيم، براي مخاطب خارجي زيباتر از اين و مؤثرتر از اين نمي شود تصويرسازي كرد.
بايد به بنياد فارابي و تهيه كننده فيلم محمود بابايي عزيز هم تبريك گفت و به آستان قدس رضوي كه هوشمندانه از اين فرصت براي برندينگ آستان و بازسازي و ارتقاي ايميج خادمان حرم استفاده كرده است.
مدت‌ها بود فيلمي اين قدر حالم را خوب نكرده بود و چون نمي خواهم آن را اسپويل كنم از نوشتن در باره دقايق و جزئياتش مي‌گذرم.
برايم جالب بود كه در طول مدت نسبتا طولاني فيلم هيچكس از جاي خود تكان نخورد و حتى در زمان پخش تيتراژ و پايان‌بندي هنرمندانه فيلم هم كسي از سالن بيرون نرفت.

روايت داستاني شعيبي به اندازه‌اي قدرتمندانه و اثرگذار بود كه خود من اين احساس را داشتم _ و بعد از نمايش فيلم عيناً از يكي دو نفر ديگر هم شنيدم_ كه اگر باز هم فيلم ادامه داشت حضر بودم تا دو سه ساعت ديگر همچنان تماشا كنم.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->