بیرو، حال خوب کن است...

بیرو، حال خوب کن است...

سینمای ورزشی، همیشه جذابیت‌ها و هیجانات داستانی ویژه‌ای داشته است. همراه شدن با یک قهرمان یا گروه قهرمانی که برای رسیدن به یک هدف تلاش می کنند، زمین می خورند، بلند می شوند و ناامید نمی شوند و مخاطب را همراه فراز و فرود داستانی‌شان همراه می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، میکائیل دایانی درباره فیلم ورزشی «بیرو» در یادداشتی نوشت:

سینمای ورزشی، همیشه جذابیت‌ها و هیجانات داستانی ویژه‌ای داشته است. همراه شدن با یک قهرمان یا گروه قهرمانی که برای رسیدن به یک هدف تلاش می کنند، زمین می خورند، بلند می شوند و ناامید نمی شوند و مخاطب را همراه فراز و فرود داستانی‌شان همراه می‌کنند. «بیرو» از این دسته فیلم‌هاست، داستان نوجوانی که برای رسیدن به هدفش بارها و بارها زمین خورد اما ناامید نشد و همین الگوی سفرقهرمانی فیلم مخاطب را همراه می‌کند.

اگرچه در فیلم مسئله تدوین کمی برایمان اذیت کننده است اما این نوجوان و اتفاقات پیرامونش آنقدر جذابیت داستانی دارد که با آن همراه شویم و تا آخر فیلم آن را ببینیم. بیرو برای مخاطب کودک و نوجوان یک فیلم بسیار جذاب و اثربخش است و برای مخاطب بزرگسال هم فیلمی است که حال آدم را خوب می‌کند.

فیلم داستان زندگی علیرضا بیرانوند است و مرتضی علی عباس میرزایی هم تمام تلاشش را کرده در بیان قصه به واقعیت پایبند باشد و مخاطب به دلیل اقتباس از واقعیت توقع دارد با سبکی رئال در ساخت فیلم مواجه باشد، اما قاب بندی و دکوپاژ کمی به سمت ژانر فانتزی نیز حرکت کرده است و می توان رگه هایی از فیلم کمدی «مدرسه فوتبال شائولین» را در قاب بندی ها و لحظه های فیلم دید.

گفتنی است «بیرو» ساخته مرتضی علی عباس میرزایی و به تهیه کنندگی مجید برزگر با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی تولید شده است.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->