سیدمهدی جوادی در بازدید از جشنواره سینماحقیقت؛

سینماحقیقت؛ اطلسی از وضعیت موجود است/ نمایش فاصله‌ وضع موجود تا افق‌های پیشرفت و توسعه با سینمای مستند

سینماحقیقت؛ اطلسی از وضعیت موجود است/ نمایش فاصله‌ وضع موجود تا افق‌های پیشرفت و توسعه با سینمای مستند

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی گفت: جشنواره سینماحقیقت می‌تواند اطلسی از وضعیت موجود باشد که بر مبنای آن، فاصله‌ بین واقعیت، حقیقت و مسیری که باید طی کنیم تا به پیشرفت و توسعه کشور برسیم، نمایان شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، «سیدمهدی جوادی» ضمن حضور در پردیس سینمایی چارسو و بازدید از خانه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت در صحبت‌هایی گفت: مستندنگاری و ساخت فیلم‌های مستند در واقع به تصویر کشیدن واقعیت‌های جامعه است. یعنی نوعی نمایان کردن مختصات وضعیت موجود و فاصله آنچه که هستیم با آنچه که باید باشیم.

او با بیان اینکه «این فاصله در واقع همان فاصله واقعیت تا حقیقت است» ادامه داد: جشنواره سینماحقیقت، جشنواره‌ای است که عنوان و محتوای آن خیلی با هم می‌خواند. در واقع اگر به این رویداد اهمیت به‌سزایی داده شود و با نهادهای تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر کشور به خوبی ارتباط برقرار شود، می‌تواند آنچه را که واقعیت موجود جامعه ما در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی -حتی بعضا برش‌هایی از تاریخ کشور و تاریخ جهان- است، به تصویر بکشد.

این مدیر سینمایی در ادامه بیان کرد: این جشنواره می‌تواند اطلسی باشد از وضعیت موجود که بر مبنای آن، فاصله‌ بین واقعیت، حقیقت و مسیری که باید طی کنیم تا به پیشرفت و توسعه کشور برسیم، نمایان شود.

جوادی در ادامه گفت: فکر می‌کنم باید اهمیت جشنواره سینماحقیقت به خوبی درک شود و باتوجه به کارکرد این جشنواره برای کشور و زیست‌بوم ملی کشور، به آن بهای خوبی داده شود.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->