شماره ۲۲۶ ماهنامه فیلم‌نگار منتشر شد

شماره ۲۲۶ ماهنامه فیلم‌نگار منتشر شد

دویست و بیست و ششمین شماره ماهنامه دیجیتال فیلم‌نگار ویژه آذر ۱۴۰۰ منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در ابتدای این شماره و در بخش سینمای ایران، پس از چکامه‌ای دیگر از سلسله مباحث سینمای عاشورایی، نقد فیلمنامه‌های «قهرمان» و «پوست» و در صفحات روایت، گفت‌وگوی جمعـی پیرامـون آثـار سی و هشـتمین جشـنواره فیلـم کوتـاه تهـران را می‌خوانیم.

پرونده ویژه این شماره به «نوری بیلگه جیلان» یکی دیگر از نویسندگان بزرگ تاریخ سینما اختصاص دارد. مروری بر سینمای این فیلمنامه نویس، نگاهی به شیوه بازنمایی واقعیت در آثار او، جایگاه واقعیت بیرونی در سینمای این هنرمند و بالاخره گفت‌وگو با نوری بیلگه جیلان پیرامون تأثیرپذیری از ادبیات روسیه از جمله مطالب این بخش هستند.

بخش سینمای جهان با سیناپس فیلم‌های «شمارنده کارت»، «قدرت سگ»، «گریه کن ماچو» و «تل ماسه» آغاز می‌شود و در ادامه در کنار نقدهایی بر این آثار، با فیلمنامه‌نویسان نیز گفت‌و‌گو شده است.

فیلمنامه کامل این شماره به «حضور» اختصاص دارد که توسط فرنوش زندیه به فارسی برگردانده شده است. فیلمنامه‌نویسان  این اثر یرژی کوشینسکی و رابرت سی جونز هستند که فیلمنامه را بر اساس رمانی از یرژی کوشینسکی نوشته‌اند. یادداشت مترجم، سکانس برگزیده و درس‌هایی که می‌توان از فیلمنامه «حضور» آموخت عناوین صفحات پایانی این شماره هستند.

«فیلم‌نگار» به صاحب امتیازی و حمایت بنیاد سینمایی فارابی منتشر می‌شود و نصرت‌الله تابش مدیر مسئول و سردبیر و میثم محمدی دبیر تحریریه فیلم‌نگار هستند.

علاقمندان می‌توانند جهت تهیه این شماره و استفاده از مطالب شماره‌های قبلی مجله به آدرس www.filmnegar.ir مراجعه کنند.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->