شماره ۲۲۵ ماهنامه فیلم‌نگار منتشر شد

شماره ۲۲۵ ماهنامه فیلم‌نگار منتشر شد

شماره ۲۲۵ ماهنامه تخصصی فیلمنامه‌نویسی فیلم‌نگار ویژه آبان ۱۴۰۰ منتشر شد.

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در ابتدای صفحات این شماره یادداشت‌هایی پیرامون آثار به نمایش درآمده در سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

بر اساس این خبر، در بخش سینمای ایران پرونده کاملی از سریال شبکه نمایش خانگی زخم کاری (محمدحسین مهدویان) که شامل گفت‌وگو، تحلیل، بررسی اقتباس از رمان و... است، ارائه شده و در ادامه، فیلم تازه اکران شده دشت خاموش (احمد بهرامی) مورد تحلیل و بررسی همکاران قرار گرفته است.

پرونده موضوعی این شماره به ابهام در فیلم‌نامه اختصاص دارد که علاوه بر گفت‌وگوی جمعی درباره آن، در عناوینی چون ابهام خوب و بد در فیلم‌نامه، مضرات ابهام فزاینده، نمونه‌هایی از ابهام در سینمای کلاسیک، ابهام در آثار کریستوفر نولان و...تلاش شده است تمامی وجوه آشکار و پنهان این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

در بخش سینمای جهان شماره ۲۲۵ فیلم‌نگار، نقدها، تحلیل‌ها و ترجمه‌هایی را از فیلم‌های روز سینمای جهان مانند آنت، استیل واتر و نُه غریبه کامل می‌خوانید. همچنین گفت‌وگویی با لئو کاراکس، نویسنده فیلم‌نامه آنت و تام مک‌کارتی که به فارسی ترجمه شده را از نظر خواهید گذراند.

فیلم‌نامه کامل این شماره اختصاص دارد به یهودا و مسیحای سیاه نوشته شاکا کینگ و ویل برسون که سکانس برگزیده این فیلم نیز در پایان مورد بررسی قرار گرفته است.

«فیلم‌نگار» به صاحب امتیازی و حمایت بنیاد سینمایی فارابی منتشر می‌شود و نصرت‌الله تابش مدیر مسئول و سردبیر و میثم محمدی دبیر تحریریه فیلم‌نگار هستند.

علاقه‌مندان جهت تهیه شماره ۲۲۵ این ماهنامه تخصصی و استفاده از شماره‌های پیشین، می‌‌توانند به سایت www.filmnegar.ir مراجعه کنند.

 

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->