شماره جدید مجله «فیلم نگار» منتشر شد

شماره جدید مجله «فیلم نگار» منتشر شد

دویست و بیست و سومین شماره ماهنامه «فیلم نگار» ویژه شهریور 1400 منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در بخش سینمای ایران، سیناپس فیلم «بوتاکس» و طرح سریال «می‌خواهم زنده بمانم» و نقدی بر آنها را می‌خوانیم. سپس گفت وگو با کاوه مظاهری و سپینود ناجیان، فیلمنامه‌نویسان «بوتاکس»، گفت‌وگو با پویا سعیدی یکی از نویسندگان سریال «می‌خواهم زنده بمانم» و گفت‌وگو با رضا فهیمی، نویسنده و کارگردان فیلم کوتاه «سفیدپوش» و متن این فیلمنامه را می‌خوانیم.

بخش پرونده نویسندگان بزرگ تاریخ سینما به پل توماس اندرسون اختصاص دارد و شامل مطالب متنوعی مانند توصیه‌های کلیدی پل توماس اندرسون برای نوشتن فیلمنامه، شیوه به چالش کشیده شدن ساختار کلاسیک در آثار پل توماس اندرسون، تأثیر نبوغ شخصیت در روند داستان‌های پل توماس اندرسون و ... است.

در ابتدای بخش سینمای جهان، سیناپس فیلم‌های «کشتن دو عاشق» و «هیچکس» را می‌خوانیم و سپس دو نقد و گفت‌وگو با نویسندگان این آثار. در بخش «صحنه کوچک» دو نقد بر سریال «مر از ایست تاون» و گفت‌وگویی با فیلمنامه‌نویس این اثر ارائه شده است.

در صفحات ویژه «یک فیلم، یک فیلمنامه نویس» که به فیلمنامه «همسر یک جاسوس» اختصاص دارد، ابتدا سیناپس این فیلمنامه، سپس دو نقد و در خاتمه گفت‌وگویی با کیوشی کوروساوا از نظر می‌گذرد.

«چگونه در فیلمنامه‌تان صعود کنید» و «بررسی کهن الگوهای زنانه اساطیری» دیگر مطالب این بخش هستند.

فیلمنامه کامل این شماره به «میناری» نوشته لی آیزا کچانگ و ترجمه علی افتخاری اختصاص دارد. یادداشت مترجم، سکانس برگزیده، یک نقد و گفت‌وگوی رامتین شهبازی با اشکان راد درباره فیلمنامه «میناری» دیگر مطالب این بخش هستند.

علاقه‌مندان به فیلمنامه‌نویسی و خوانندگان این ماهنامه تخصصی می‌توانند با مراجعه به سایت www.filmnegar.ir ضمن خرید نسخه پی‌دی‌اف (به شکل نسخه دیجیتال)، از مطالب بخش‌های سینمای ایران و سینمای جهان منتشر شده در این سایت استفاده کنند.

همچنین برای مخاطبان مجله این امکان فراهم شده تا فیلمنامه‌ها و پرونده‌های مندرج در فیلم‌نگار را هم به صورت جداگانه از طریق این سایت خریداری کنند.

«فیلم‌نگار» به صاحب امتیازی حمایت بنیاد سینمایی فارابی منتشر می‌شود.

 در سایت این مجله تخصصی، اخبار مربوط به فیلمنامه (در سطح ایران و جهان)، معرفی فیلم‌های روز ایران و جهان، نقدهایی پیرامون فیلمنامه فیلم‌های ایرانی و برخی فیلم‌های خارجی، مقالاتی پیرامون فیلمنامه‌نویسی، ترجمه برخی مقالات سینمایی معتبر پیرامون فیلمنامه و فیلمنامه‌نویسی و... قابل دسترسی است.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->