شماره جدید ماهنامه فیلم‌نگار منتشر شد

شماره جدید ماهنامه فیلم‌نگار منتشر شد

دویست و بیست و دومین شماره مجله دیجیتال «فیلم‌نگار» ویژه مرداد 1400منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در بخش «سینمای ایران» ابتدا ادامۀ مبحث سینمای عاشورایی و سپس گزارشی از کارگاه پویان شعله ور در جشنواره فیلم کوتاه رضوی را می خوانیم . سیناپس فیلم «آبجی»، دو نقد بر این فیلم و گفت و گو با نویسندگان این فیلمنامه صفحات بعدی را تشکیل می دهند. در انتهای این بخش نیز فیلمنامه کوتاه «اسب سفید بالدار» و گفت و گو با مهیار ماندگار، نویسنده و کارگردان این فیلم را می خوانیم.

پرونده مفاهیم تخصصی فیلمنامه در این شماره به «نقطه میانی» اختصاص دارد و شامل مطالب متنوعی است. از جمله: روشها و توصیه هایی برای خلق نقطه میانی/ نقطه میانی واقعا در وسط فیلمنامه قرار دارد؟/ اهمیت نقطه میانی در شخصیت پردازی قهرمان/ نقطه میانی در فیلمنامه سریالهای تلویزیون/ گفت وگوی جمعی پیرامون مفهوم نقطه میانی در فرهنگ فیلمنامه نویسی و ... .

سیناپس فیلمهای «سرزمین» و «ماهی سیاه کوچولو» آغازگر بخش «سینمای جهان» است و در ادامه نقدهایی بر این دو فیلم و گفت‌وگوهایی با نویسندگان این آثار را می خوانیم.

مطالب تئوریک و آموزشی این بخش نیز عبارتند از: «چگونه در فیلمنامه تان صعود کنید» و «بررسی کهن الگوهای مردانه اساطیری»

فیلمنامه کامل این شماره به «شبکه» نوشته پدی چایفسکی اختصاص دارد که فرنوش زندیه آن را به فارسی برگردانده است. سکانس برگزیده، یادداشت مترجم، یک نقد و گفت‌وگوی رامتین شهبازی با جابر قاسمعلی درباره فیلمنامه «شبکه» پایان بخشِ مطالب این شماره هستند.

«فیلم‌نگار» به صاحب امتیازی حمایت بنیاد سینمایی فارابی منتشر می‌شود و نصرت‌الله تابش مدیر مسئول و سردبیر و میثم محمدی دبیر تحریریه فیلم‌نگار هستند.

علاقمندان می توانند جهت تهیه این شماره و استفاده از مطالب شماره‌های قبلی مجله به آدرس www.filmnegar.ir مراجعه کنند.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->