شماره ۲۱۶ مجله فیلم‌نگار منتشر شد

شماره ۲۱۶ مجله فیلم‌نگار منتشر شد

دویست و شانزدهمین شمارۀ مجله تخصصی فیلم‌نگار، امروز دوم بهمن 99 به صورت دیجیتال منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در بخش سینمای ایران فیلمهای "ناگهان درخت" و "مردن در آب مطهر" مورد نقد و بررسی قرار گرفته اند. در صفحات ایجاز– که به فیلم کوتاه اختصاص دارد- نیز فیلمنامه کوتاه "آزاده" را می خوانیم و سپس گفت و گویی با میرعباس خسروی نژاد نویسنده و کارگردان این فیلم که توسط محمدرضا نعمتی انجام شده است.
بخش پرونده که زیر نظر امیررضا تجویدی گرداوری شده، به مفهوم "ضد اوج" در فیلمنامه نویسی اختصاص دارد و همکاران درباره موضوعاتی مانند ضد اوج در فیلمهای کمدی، ضد اوج در سریال ها، ضد اوج در نبردهای سینمایی، اشتباهات معمول فیلمنامه نویسان در ایجاد نقطه اوج و ... مقالاتی را به رشته تحریر در آورده اند.
در ابتدای بخش سینمای جهان، سیناپس فیلمهای "تنت"، "مرثیه هیل بیلی" و "مالمکروگ" آمده است و سپس چند نقد بر این فیلم ها را می خوانیم. گفت و گوهایی نیز با فیلمنامه نویسان این آثار انجام شده که پر از نکات جالب و خواندنی است.
مطالعه تطبیقی رمان و فیلمنامه «بینوایان»، ۱۰ دلیل شایع رد شدن فیلمنامه و سخنرانی رابرت اگرز در سمینار بفتا از دیگر مطالب این بخش هستند.
فیلمنامه کامل این شماره به "فورد در برابر فراری" اختصاص دارد که میثا محمدی آن را به فارسی برگردانده است. یادداشت مترجم، سکانس برگزیده و گفت وگوی رامتین شهبازی و سیدآریا قریشی درباره این فیلمنامه، پایان بخشِ عناوین این شماره از مجله است.
 یاداور می شود دویست و شانزدهمین شمارۀ مجله دیجیتال فیلم‌نگار، به همراه آرشیو شماره های گذشته، در سایت www.filmnegar.ir در دسترس علاقمندان قرار دارد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.