تفاهم نامه همکاری سینمایی بین ایران و نیکاراگوئه امضا شد

تفاهم نامه همکاری سینمایی بین ایران و نیکاراگوئه امضا شد

سازمان سینماتک ملی نیکاراگوئه و بنیاد سینمایی فارابی تفاهم نامه همکاری در زمینه امور سینمایی امضاء کردند.

 به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی به نقل از سازمان سینما تک ملی نیکاراگوئه، در این دیدار که با حضور مسئولان سینماتک ملی نیکاراگوئه و سفرای دو کشور برگزار شد، «علیرضا تابش» مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با اشاره به سینمای ایران و سابقه و تجربه 120 ساله‌اش، اظهار داشت: در روزهایی که دنیا با چالش کرونا روبرو است، با امضای این تفاهم‌نامه فصل نوینی از تعاملات سینمایی دو کشور ایران و نیکاراگوئه آغاز شد.

او با اشاره به ایجاد زمینه فعالیت سینمایی در قالب تولید مشترک در آینده همکاری دو کشور اظهار داشت: امید است این قرارداد همکاری زمینه را برای مشارکت بخش خصوصی و دولتی دو کشور قرار گیرد.

در این نشست «مجید صالحی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در نیکاراگوئه گفت: از طریق امضای این تفاهم‌نامه مهم، تبادل محصولات و برنامه‌ریزی برای  همکاری سینمایی آغاز می‌شود و از این طریق امکان دستیابی به اطلاعات بیشتری درباره فرهنگ‌ها به‌دست می آید که موجب تقویت روابط دوستانه دو کشور می‌شود.

همچنین «ایدانیا کاستیلو»، مدیر سینماتک ملی نیکاراگوئه در این نشست اظهار داشت: امضای این تفاهم‌نامه نشانه تعهد مردم و دولت‌ها برای اتحاد و تقویت فرهنگ‌های هر دو ملت است.

از مهمترین محورهای تفاهم نامه می توان به موارد زیر اشاره کرد: تسهیل پخش و اکران فیلم های سینمایی در هر دو کشور، گسترش تبادلات فرهنگی و همکاری های آموزشی در عرصه سینما، حمایت از تولید مشترک فیلم با همکاری هر دو کشور، تلاش جهت همکاری در زمینه برگزاری بازار فیلم، جشنواره و رویدادهای سینمایی و تبادل تجربیات در زمینه موزه سینما و فیلمخانه.

در بخش دیگری از این نشست «آیزاک براوو» سفیر نیکاراگوئه در ایران، از حمایت مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران و بنیاد سینمایی فارابی برای تعهدشان به امضای این تفاهم‌نامه که به نفع توسعه هنر سینمایی در هر دو کشور است، تشکر کرد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.