با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی؛

فیلمبرداری «لیپار» در چابهار ادامه دارد / بازدید استاندار سیستان وبلوچستان از پشت‌صحنه فیلم/ تلاش برای ارائه به فجر۳۹

فیلمبرداری «لیپار» در چابهار ادامه دارد / بازدید استاندار سیستان وبلوچستان از پشت‌صحنه فیلم/ تلاش برای ارائه به فجر۳۹

فیلمبرداری فیلم سینمایی «لیپار» به کارگردانی حسین ریگی و تهیه کنندگی سعید خانی با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، فیلم «لیپار» با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی و حمایت استانداری سیستان و بلوچستان و منطقه آزاد چابهار در حال تولید است و سازندگان این فیلم در تلاش هستند که آن را برای حضور در جشنواره ملی فیلم فجر آماده کنند

.

بر اساس این خبر، طی روزهای گذشته احمدعلی موهبتی استاندار سیستان وبلوچستان به همراه مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی و جمعی از مدیران استان از پشت صحنه فیلم سینمایی «لیپار» بازدید و طی آن، ضمن تشکر از عوامل این فیلم سینمایی بر معرفی ظرفیت‌های استان تاکید کرد.

حسین ریگی کارگردان این فیلم نیز گفت: ما تلاش کرده‌ایم چه در مراحل نگارش فیلمنامه و چه در مراحل ساخت نگاه متفاوتی از استان سیستان و بلوچستان و مردمانش را ارائه کنیم. این نخستین فیلم سینمایی استان سیستان و بلوچستان است که توسط کارگردان بومی استان ساخته می‌شود و قرار است برخلاف نگاه غالب در سینمای ایران به این استان و با یک نگاه متفاوت و واقع‌گرایانه ساخته شود. یکی از وظایف من به عنوان نخستین فیلمساز سیستان و بلوچستان، دیده شدن فیلم است و باید فیلمی باید بسازم که در سطح ملی و جهانی دیده شود؛ بنابراین تلاش می‌کنیم از توان و حضور بازیگران مطرح سینمای ایران در «لیپار» استفاده شود.

با ادامه فیلمبرداری «لیپار»، هومن برق‌نورد به جمع بازیگران این فیلم اضافه شده است. پیش از این بازیگران چون مهران احمدی، بهناز جعفری و امین میری مقابل دوربین مسعود امینی تیرانی به ایفای نقش پرداخته‌اند. همچنین محمد دستواره نارویی، مهدی دین‌ محمدپور، مهران داروزائی، عرشیا سروری مقدم و فاطمه سالاری نوجوانانی هستند که از طریق آزمون بازیگری و از میان صدها متقاضی برای حضور در نقش‌های اصلی این فیلم انتخاب شده‌اند

«لیپار» که اولین فیلم بلند سینمایی حسین ریگی است این روزها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در چابهار در حال فیلمبرداری است و تدوین این فیلم به صورت همزمان توسط مهدی سعدی آغاز شده است.

فیلمنامه این فیلم به طور مشترک توسط حسین ریگی و حسام فرهمندجو نوشته شده است و محمدمهدی عسگرپور در مقام مشاور کارگردان با پروژه همکاری می‌کند

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

سیدمسعودسعادتمند
سیدمسعودسعادتمند یکشنبه, 30 آذر,1399 17:02
سلام وممنون ازتلاش هنرمند سختکوش وشایسته اقای حسین ریگی و....قطعا تلاش وپشتکار تو باهمه ی بی مهریهای گذشته ،اولا رشادت و انساندوستی مردمان شریف اماغریب خطه سیستان وبلوچستان رو تصویر خواهد کرد.ثانیا حسین جان خوشحالیم که تلاشت به ثمر نشست وانشاالله بادرخشش این اثر دربین مردم شریف استانت وکشور عزیزمان که داوران اصلی هستند<br /><br /><br />،حقانیت ان دلیر مردان بر همگان روشن ترخواهدشد وتوراه رو برای سایر هنرمندان همولایتی ات هموار خواهی کرد....دست مریزاد....منتظریم/سید مسعود سعادتمند.ازخطه خراسان بزرگ وازخانواده سینما وتلویزیون.
سیدمسعودسعادتمند
سیدمسعودسعادتمند دوشنبه, 01 دی,1399 00:03
09360106454/سعادتمند.مشهدمقدس