المپیادی‌ها | ایلیا رمضانی؛ از سومین حضور در المپیاد و کسب مدال نقره بخش فیلم تا خاطرات «هم‌سینمایی»

المپیادی‌ها | ایلیا رمضانی؛ از سومین حضور در المپیاد و کسب مدال نقره بخش فیلم تا خاطرات «هم‌سینمایی»

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان،«ایلیا رمضانی» ۱۶ ساله از شهرستان بوشهر (استان بوشهر) که در چهارمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران با فیلم «فضای زندگی» وارد رقابت بخش فیلم این دوره شد و در مراسم پایانی نیز  مدال نقره بهترین فیلم المپیاد را کسب کرد، گفت: با توجه به اینکه پدر و مادرم هر دو کارگردان انیمیشن هستند، من هم از بچگی علاقه‌مند شدم که در این حوزه فعالیت داشته باشم و از همان اول هم آثاری را که تولید می‌کردم، در جشنواره‌های متناسب شرکت می‌دادم. یکی از این جشنواره‌ها، المپیاد فیلمسازی نوجوانان بود که سه سال پیاپی در آن حضور داشته‌ام و همراه با گروه‌های المپیاد، در المپیاد سوم و چهارم موفق به کسب مدال نقره شدم.

او ادامه داد: چه سال پیش که جشنواره و المپیاد فیلمسازی به شکل حضوری برگزار شد و چه امسال که به‌صورت آنلاین (بر خط) در این المپیاد شرکت کردم، تجربه‌های زیادی از حضور اساتید به دست آوردم که شامل مباحث تخصصی و انتقال آموزش‌های منتور و مربی‌مان بود و برای من دنیایی از تجربه به همراه داشت.

رمضانی گفت: جذاب‌ترین خاطره‌ من از المپیاد چهارم، پیدا کردن دوستان بی‌نظیری بود که در کلاس‌های مجازی و در گروه «هم‌سینمایی» پیدا کردم.

او همچنین با اشاره به کسب مدال نقره گروهی برای ایده «سرگین غلطان» متذکر شد: جناب آقای گلستان به‌عنوان منتور و جناب آقای آهی به‌عنوان مربی از اساتید شناخته‌شده و کاربلدی بودند که با صبر و حوصله‌ زیاد نکات مختلفی درباره ایده پردازی و سینما به ما آموزش دادند و ما را حمایت کردند.

این هنرمند نوجوان در پایان گفت: من هنر ساخت انیمیشن را به‌عنوان یک تخصص برای حال خوب خودم و بیان دغدغه‌هایی که دارم انتخاب کرده‌ام؛ اما تخصص علمی و اصلی‌ای که در آینده دنبال می‌کنم، رشته‌ هوافضا است.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.