موفقیت تازه‌ جهانی برای فیلم «یلدا»

جايزه بهترين كارگردانی مسابقه جهانی جشنواره آنتاليا به «مسعود بخشی» رسید

جايزه بهترين كارگردانی مسابقه جهانی جشنواره آنتاليا به «مسعود بخشی» رسید

پنجا‌ه و هفتمين جشنواره بين‌المللي آنتالیای ترکیه که به اسکار ترکیه معروف است، جایزه بهترین کارگردانی بخش مسابقه جهانی را به «مسعود بخشی» برای کارگردانی فیلم «یلدا» از محصولات مشترک بنیاد سینمایی فارابی اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، «يلدا» تنها نماينده كشورمان در این دوره جشنواره بود که در بخش مسابقه بین‌الملل آن، تنها ۱۰ فیلم انتخاب شده بود.
بر اساس این خبر، سومین ساخته بلند «مسعود بخشی» از میان فیلم‌های مهم امسال همچون استقبال بزرگ (منتخب جشنواره کن)، کجا بودی آیدا (منتخب جشنواره ونیز)، گوش کن (برنده شیر طلای فیلم اول و جایزه ویژه افق‌های ونیز)، ‌پیوندها(فیلم افتتاحیه ونیز) به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره آنتالیا به نمایش درآمد و شب گذشته، جایزه بهترین کارگردانی مسابقه بین‌الملل را از آن خود کرد.
«مسعود بخشی» در پيامي ويدئويی به این مراسم، ضمن سپاسگزاري از جشنواره و داوران، آرزو كرد «يلدا» بازگوكننده معناي واقعي بخشش براي تماشاگران باشد.
نیکی کریمی بازیگر و فیلمساز شناخته شده کشورمان در کنار امین آلپر کارگردان برجسته ترکيه، آدا سالمون تهیه کننده رومانیایی آثاری چون تونی اردمن،ساندرا کوگوت هنرمند  تجسمی و فیلمساز برزیلی و‌فردریک بویر مدیر جشنواره ترایبکا و دو هفته کارگردان‌های کن، داوران این جشنواره بودند. «یلدا» که تولید مشترک ایران با فرانسه، آلمان، سوئیس، لوکزامبورگ و لبنان است، با حمایت بنیاد سینمایی فارابی توسط علي مصفا با مشاركت موسسه هنري مستقل بن گاه (مسعود و محمود بخشی) تهيه شده است.

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.