اهدا جایزه ویژه سال ۲۰۲۰ «کتاب‌ها برای صلح» به لوريس چکناواريان

اهدا جایزه ویژه سال ۲۰۲۰ «کتاب‌ها برای صلح» به لوريس چکناواريان

جايزه ویژه «کتاب‌ها برای صلح» سال 2020 به «لوریس چکناواریان» سفیر هنر برای صلح و سفیر صلح ایران اهدا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي و روابط بين الملل جشنواره هنر براي صلح، کميسيون کتاب‌ها براي صلح، به اتفاق آرا، استاد لوريس چکناواريان را شايسته دريافت جايزه ويژه سال 2020 اين کميسيون دانستند و اين جايزه 12 سپتامبر سال جاري به ايشان اهدا خواهد شد.
کميسيون کتاب‌ها براي صلح که از سازمان‌هاي همکار سازمان جهاني يونسکو محسوب مي‌شود و مقر آن در رم ايتاليا واقع است، از چندين سازمان غير دولتي از کشورهاي مختلف تشکيل شده است که با سازمان يونسکو در زمینه گسترش فرهنگ صلح همکاري مي‌کند.
اين کميسيون پس از بررسي معرفي‌نامه و سوابق لوريس چکناواريان موسيقيدان ايراني- ارمني دارنده نشان عالی هنر برای صلح که سال‌ها با هنرش فعاليت‌هايي خيرخواهانه و بشردوستانه در جهت گسترش فرهنگ صلح انجام داده است، به اتفاق آرا لوریس چکناواريان را شايسته دريافت اين جايزه تشخيص دادند و اين جايزه 12 سپتامبر در مراسم ويژه اين کميسيون به اين هنرمند پيشکسوت اهدا خواهد شد.
استاد لوريس چکناواريان که از مفاخر موسيقي ايران و جهان به شمار مي‌رود، در سال 2014 دو کنسرت را براي کمک به آسيب ديدگان زلزله بم در فرانسه و همچنين کنسرت‌هايي را در ايران و امريکا براي کمک به کودکان مبتلا به سرطان محک رهبري کرده است و جشنواره هنر براي صلح ايران که جايزه ويژه سال 2019 اين کميسيون را دريافت کرده،  در خرداد ماه سال جاري اين هنرمند پيشکسوت ايراني را براي دريافت جايزه سال 2020  به اين کميسيون معرفي کرده بود.
The Books for Peace Award جايزه‌اي است به ياد «خاوير والدز» روزنامه نگار مشهور مکزيکي که در مبارزه با قاچاق مواد مخدر در مکزيک به قتل رسيد، اين جايزه از سال 2017 ، از سوي کميسيون ويژه اين جايزه، هر سال به افراد و گروه‌هايي که در زمينه گسترش فرهنگ صلح، فعاليتهاي بشردوستانه و خيرخواهانه فعاليت مي‌کنند اهدا مي‌شود.
لوریس چکناواریان سال گذشته نیز یکی از نشان‌های عالی هنر برای صلح هفتمین دوره این جشنواره را دریافت کرده است.

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.