بنیاد سینمایی فارابی, یلدا, مسعود بخشی, مشارکت, جشنواره فیلم صوفیه

موفقیت «یلدا» در جشنواره صوفیه

موفقیت «یلدا» در جشنواره صوفیه

فیلم سینمایی «یلدا» به تهیه کنندگی علی مصفا و با مشارکت موسسه فرهنگی بن‌گاه و بنیاد سینمایی فارابی، برنده جايزه بهترين فيلمنامه از جشنواره بین‌المللی صوفيه بلغارستان شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، هيئت داوران بيست و چهارمين جشنواره بين‌المللی فيلم صوفيه به رياست پيتر وبر (كارگردان دختري با گوشواره مرواريد و امپراطور) جايزه نشان ويژه بهترين فيلمنامه را برای فیلمنامه «یلدا» به مسعود بخشی از ايران اهدا كرد.
 داوران جشنواره بين‌المللی فيلم صوفيه را كه مهمترين جشنواره بلغارستان و از جشنواره‌های معتبر جهانی محسوب می‌شود، امسال علاوه بر وبر، نيكولاس سليس (تهيه كننده مكزيكی روما ساخته آلفونزو كوارون برنده شير طلای ونيز ٢٠١٨ و سه جايزه اسكار و نيز هلی ساخته آماته اسكالانته برنده نخل طلای كارگردانی كن ٢٠١٣)، ايرمنا چيچيكووا (بازيگر بلغاری‌الاصل فیلم ويكتوريا و برنده جايزه آكادمی فيلم بلغارستان) و جيم استارك (تهيه‌كننده مستقل آمريكايی آثار جيم جارموش از جمله قهوه و سيگار و قطار اسرارآميز) تشكيل می‌دادند.
امسال جشنواره صوفيه به شكل آنلاين و نيز در سينماهای روباز سراسر بلغارستان از ٢٥ ژوئن تا ١٩ ژوئيه ۲۰۲۰ (٥ تا ٢٩ تير۱۳۹۹) برپاست و در پاييز امسال نيز شماری از آثار منتخب خود را نمايش خواهد داد.
«یلدا» سومين ساخته بلند مسعود بخشی، منتخب هفتادمین جشنواره جهانی برلین و برنده جایزه بزرگ داوران جشنواره ساندنس آمریکا در سال ۲۰۲۰ هم اکنون در سینماهای هنرو‌تجربه تهران و شهرستان‌ها در حال اکران است.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.